Babské radyPřírodní léčba

Bojujte proti akné těmito domácími prostředky

Akné patří mezi velmi časté kožní obtíže vyskytující se především v oblasti obličeje. Převážně postihuje dospívající osoby, ale může se objevit také u osob dospělých. Příčinou vzniku akné bývají ucpané póry. K výskytu akné přispívá celá řada faktorů, patří mezi ně nevodný způsob stravování, stres, hormonální změny, genetika nebo infekce.

Jestliže chcete vyzkoušet alternativní způsoby, kterými se lze proti akné bránit, podívejte se na některé tipy.

Jablečný ocet

Vyrábí se fermentací jablečného moštu nebo nefiltrované jablečné šťávy. Obsahuje organické kyseliny, které pomáhají v boi proti zánětům. Kyselina mléčná pak může pomoci zlepšit vzhled jizev, které se někdy po akné vytvářejí. Před jeho použitím je potřeba si uvědomit, že může způsobovat silné podráždění pokožky, je tedy potřeba jej používat pouze ve velmi malém množství.

Způsob použití:

  • Smíchejte 1 díl octa a 3 díly vody, v případě citlivé pokožky můžete dát vody více.
  • Směs naneste na pleť pomocí kosmetického tamponku a nechte působit po dobu 5-20 vteřin.
  • Obličej pečlivě omyjte vodou.

Maska s medem a skořicí

Med i skořice mají schopnost bojovat proti bakteriím a pomáhají snižovat výskyt zánětů. To jsou dva faktory, které se významným způsobem podílejí na vzniku akné.

Příprava masky:

  • Do misky dejte 2 lžíce medu a 1 čajovou lžičku skořice.
  • Vzniklou směs pečlivě promíchejte naneste na obličej a nechte působit po dobu 10-15 minut.
  • Následně obličej řádně omyjte.

Olej z čajovníku

Jedná se o éterický olej, jež se získává ze stromu, jehož původní domovinou je Austrálie. Je dobře známý svou schopností bojovat proti bakteriím a snižovat záněty kůže. Nabízí silné antibakteriální a protizánětlivé vlastnosti a jeho aplikace na pokožku může pomoci snížit výskyt akné.

Způsob použití:

  • Smíchejte 1 díl oleje a 9 dílů vody.
  • Do vzniklé směsi namočte kosmetický tamponek a naneste ji na problematická místa.
  • V případě potřeby můžete opakovat 1-2x denně.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button