Přírodní léčba

Boj proti únavě – posilování energie podle východních medicíny

Nastává jaro a my často pociťujeme větší únavu – říkáme se jí „jarní únava.“ Je však pravdou, že mnozí z nás pociťují únavu nejen na jaře, ale po celý rok. Moderní doba na nás klade velké nároky a často býváme unaveni, i když dostatečně spíme, dodržujeme zásady zdravé výživy a přijímáme dostatek vitamínů a minerálů. Pojďme zkusit odstranění únavy a posílení naší energie podle východních medicíny

Energie v našem těle

Podle tradičních léčitelských systémů je naše tělo protkáno energetickými drahami, tzv. meridiány. Každý orgán těla má vlastní dráhu. Pokud dojde k blokaci některých z drah, dochází k zadržování energie. Jen volně prostupné meridiány nám zaručí vitalitu našeho těla. Existuje více způsobů, jak blokace odstranit, zde předkládáme ty nejednodušší.

Cvičení na posílení životní energie

Zkuste velmi jednoduchý ale přitom účinný cvik na posílení energie a uvolnění blokací meridiánů.

Postavte se rovně, nohy od sebe na šířku vašich ramen, lehce pokrčte. Zvedněte paže do úrovně ramen a nechte je volně zhoupnout dozadu, podél boků. Pažemi pohybujte dozadu a dopředu, přičemž při pohybu dopředu hřbety rukou směřují nahoru. Několikrát s nimi rytmicky zacvičte, po té zpomalujte, až se paže zastaví u vašich boků. Potom položte pravou ruku na pravou klíční kost a levou ruku dynamicky točte před tělem nejprve vlevo, potom vpravo. Ruce pak vyměňte. Cvičení by mělo trvat cca 5minut. Posilujte při něm i svalstvo paží, ramen, zad i nohou.

Posilování životní energie

Další způsob posilování vaší energie a vitality je tento : posaďte a ruce položte na stehna před sebe. Spojte ukazováček a palec do tvaru slzy. Zbývající prsty lehce pokrčte a prsty pravé ruky položte přes prsty levé ruky. Ukazováky obou rukou se pak lehce dotýkají – energetický kruh vašeho těla je uzavřen. Volně dýchejte, můžete zavřít oči a zkusit myslet na to, jak vám energie proudí tělem. Tento energetický kruh můžete v podstatě provádět kdykoliv, když se cítíte unaveni nebo i ohroženi negativními vjemy.

Masáže a automasáže

Masáže jsou staletími prověřenou metodou k uvolnění energetických drah. Podle příruček můžete provádět i automasáž, nebo zajít k odborníkům, kteří se specializují na masáž k uvolnění energetických drah. Výborná je například masáž plosek nohou, na nichž najdeme body spojené s jednotlivými meridiány. Jejich masáž odstraní blokace a uvolní vaši vitalitu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button