Přírodní léčba

Bobkový list je bylinka vhodné nejen do omáček či polévek

Obyčejný bobkový list zná každý z nás. Kupujeme ho běžně a používáme jako koření do omáček, či polévek, nebo při zavařování. Bobkový list ale tak obyčejný jak vypadá a může nám přinést mnohem víc užitku než jen jako dochucovadlo.

Bobkový list

Latinsly Laurus nobilis, nebo-li list vavřínový, pochází z Malé Asie. Nyní se pěstuje především ve Středozemí, jeho největším producentem je Turecko. Jak výše zmíněno, je hojně užívaný v kuchyni jako koření. Je velmi aromatický. Má však i silné antiseptické účinky, podporuje naše trávení a působí i lehce sedativně. Obsahuje látky, které mají schopnost snižovat krevní cukr.

Jak bobkový list využít?

Léčivý odvar

Kromě kuchyně můžeme samozřejmě využít i jeho léčebných vlastností. Při problémech s trávením si můžeme udělat čaj, kdy zalijeme dva listy vroucí vodou a nechám vylouhovat 5 min. Ideální je pít šálek tohoto odvaru 3x denně. Pak nám čaj dokáže regulovat hladinu cukru v krvi.

Léčivá a protistresová inhalace

Využijme aromatických vlastností bobkového listu. Listy nalámejte, zalijte vroucí vodou, nechte chvilku odstát a poté inhalujte. Aromatické látky listu vám pomohou uvolnit ucpané dutiny a dýchací cesty.

Bobkový list dokáže pomoci odstranit stres. Zapalte suchý bobkový list a odložte na keramickou misku. Jak bude list pomalu hořet, uvolní se aromatické látky, které mají schopnost odstraňovat stres a únavu. Zhluboka dýchejte, uvidíte, že se za chvíli budete cítit lépe. Váš organismus se okysličí a specifické látky bobkového listu , které působí na nervový systém vám výrazně pomohou zrelaxovat. Bobkový list údajně pomáhá epileptikům.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button