Babské radyJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Blahodárné koření žluté barvy

Které koření je tak univerzální, že vás dostane z mnoha neduhů? Je to kurkuma! Ta se s oblibou používá zejména v indické a čínské medicíně, ale pomalu se dostává také k nám. K čemu je kurkuma dobrá?

Kurkuma se ve zmiňovaných zemích užívá jako lék proti zánětům. Léčí se s ní nadýmání, žloutenka, menstruační bolesti, krev v moči, bolesti zubů, modřiny či bolesti na hrudi a křeče. Toto koření má jasně žlutou barvu, a právě tato barva účinkuje na naše zdraví.

Kurkuma je jako protizánětlivý lék k nezaplacení oproti chemickým medikamentům. Nemá totiž žádné vedlejší účinky a neubližuje tělu.

Výborná je v rámci léčby zánětlivého onemocnění střev, jako je kolitida nebo Crohnova nemoc. Rovněž toto koření zmírňuje příznaky revmatoidní artritidy a dále pomáhá v léčbě cystické fibrózy, ale také zabraňuje rakovině, inhibuje růst rakovinných buněk a metastáz.

Kurkuma je užitečná pro naše játra a zdraví srdce. Zbavuje nás vysokého cholesterolu, možného rizika mrtvice či srdečních onemocnění. Rovněž však chrání proti Alzheimerově chorobě.

V jakém stavu kurkumu konzumovat? No, nemusíte ji jen konzumovat – připravit lze také masku na akné. Postačí k tomu lžička tohoto koření, medu a vody. Vše smícháte, až vám vznikne pasta. Tu aplikujte na vyčištěný obličej, nechte působit tři minuty a poté pořádně opláchněte.

Kurkumou lze řešit také případné pálení žáhy, když smícháte čtyři šálky vody a lžičku kurkumy a vypijete tento čaj.

Proti bolesti je třeba smíchat tři lžíce kokosového oleje, dvě lžičky jedlé sody a lžičku kurkumy. Vytvoříte pastu, kterou nanesete na bolestivá místa. Tato skladba však také odstraní chloupky na těle, přidáte-li do ní trochu mouky. Tohle je užitečná rada.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button