Krása

Bambucké máslo na pokožku, strie i vlasy

Možná jste tento pojem zaslechli, možná používáte některé přípravky, které bambucké máslo obsahují. Tušíte však, jaké výhody nabízí pro naše tělo? Bambucké máslo je tuk, který se získává extrakcí ze semen stromu máslovníku afrického. Ten se vyskytuje nejen v Africe, ale také v oblastech Asie. Jeho příprava probíhá pouze ručně, bez použití jakýchkoli technologií.

POZOR při jeho používání by si měli dát ti, kteří trpí alergiemi spojenými s ořechy. V tom případě je vhodná konzultace s lékařem.

Přínosy bambuckého másla pro tělo

Kromě toho, že hydratuje pokožku, má také protizánětlivé účinky. Pomáhá v boji proti ekzému, může podpořit hojení jizev a popraskaných rtů, snižuje podráždění kůže.

  • Péče o suché a popraskané paty

Jestliže máme problémy se suchými patami, na kterých se objevují drobné prasklinky, můžeme je namazat krémem s obsahem bambuckého másla, ideálně večer před spaním. Na nohy si pak natáhneme bavlněné ponožky. Pravidelnou aplikací dochází ke zjemnění drsné pokožky.

  • Pomoc proti poškození kůže

Bambucké máslo obsahuje vitamín E, který pomáhá pokožce bojovat proti předčasnému stárnutí a eliminuje výskyt jemných vrásek. Také pozitivně působí proti UV záření. Kromě toho podporuje pružnost a elasticitu pokožky. Stimuluje produkci kolagenu. Dokonale do pokožky proniká, ale neucpe póry.

  • Péče i pro malé děti

Jestliže používáme nerafinované bambucké máslo, neobsahuje žádné chemické látky, barviva ani parfemaci, je tak ideální volbou pro jemnou a citlivou dětskou pokožku.

  • Péče o pokožku hlavy a vlasy

Bambucké máslo obsahuje sloučeniny protizánětlivého charakteru, které pomáhají zklidnit podrážděnou nebo suchou pokožku hlavy. Vlasům pak poskytuje přirozenou ochranu proti volným radikálům, které se vyskytují jak ve vzduchu, tak i ve vodě a mají na jejich vzhled negativní vliv. Je to ideální pomocník pro vlasy barvené nebo jinak upravované. Bambucké máslo pomáhá i na vlasy, jejichž konečky se třepí nebo jsou lámavé, vyživí je a hydratuje. Použít můžeme kondicionér s bambuckým máslem. Také vlasová maska s bambuckým máslem bude pro vlasy blahodárným přínosem.

  • Pomoc proti striím

Protizánětlivé sloučeniny a vitamíny mohou pomoci snížit výskyt těchto nevzhledných jizviček objevujících se na kůži.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button