Ananas je velmi známé tropické ovoce, které je nejen chutné, ale také přináší celou řadu zdravotních výhod. Jeho původ je v Jižní Americe, ale v současné době jej můžeme sehnat celoročně ve většině obchodů s ovocem.

Oblibu si získal především díky své výborné sladké chuti, která má jemný nakyslý nádech.

Ananasový prášek

Tento prášek se získává pozvolným sušením zralých ananasových plodů. Ty se po usušení rozemelou na jemný prášek.

Je ideální pro dochucení jogurtů, smoothie, koktejlů, müsli, domácích zmrzlin, dezertů nebo ovesných a dalších kaší. Můžete jej však využít i při pečení, jako přísadu do různých druhů moučníků.

  • Účinky ananasového prášku

Působí proti překyselení organismu, je vhodným doplňkem při zácpě či průjmech, má pozitivní vliv proti střevním parazitům, pomáhá při redukčních dietách (štěpí a odbourává tuky v těle), má pozitivní vliv na nervovou soustavu, má močopudné účinky, má příznivý vliv na pokožku (pomáhá omezovat vznik vrásek, zlepšuje texturu pleti), díky tomu, že obsahuje mangan, pomáhá zpevňovat kosti.

Ananasový prášek v kosmetice

Vzhledem k tomu, že prášek je čistě přírodní produkt, poskytuje celou řadu pozitivních účinků i v oblasti kosmetiky a péče o pleť – rozjasní vaši pokožku, pomáhá vyhlazovat jemné vrásky a rýhy, které vznikají v důsledku dehydratace pokožky. Podporuje jemnější pleť a její hydrataci. Vzhledem k tomu, že má protizánětlivé účinky, pomáhá zlepšovat stav pleti aknózní.

Díky obsahu vitamínu C podporuje hojení kůže, pomáhá aktivovat vznik kůže nové.

Je vhodný i do produktů, které jsou určeny pro péči o vlasy. Prospívám především vlasům suchým a poškozeným, jimž navrací pružnost a lesk. Usnadňuje jejich rozčesávání.

Čtěte:  VIDEO: Nejlepší domácí léky na trvalé odstranění akné a černých teček