Krása

Aktivní uhlí jako lék

Aktivní uhlí jako lék

Černého uhlí se nemusíte bát, jedná se o zcela přírodní a bezpečnou složku. Výzkum ukázal, že denně používáme přes stovku chemikálií, černé uhlí však není takovou chemikálií, která by měla škodit našemu tělu, naší pleti. Neobsahuje karcinogeny, ba právě naopak – veškeré toxiny z našeho těla snadno a rychle odstraňuje, tak jako skvrny. Kromě toho neutralizuje bakterie, a to dokonce i silnou bakterii E. coli. Aplikací takové masky na obličej se rovněž zbavujete bakterií na kůži, která může běžně způsobit infekci.

Aktivní uhlí rovněž vyčistí veškeré zanesené póry. Absorbuje nečistoty, chemikálie a toxiny, které se jinak dostávají do krevního řečiště. Nevzhledné černé tečky na nose, se kterými bojují nejen ženy, ale i muži, rovněž zmizí za pomocí této nejlépe slupovací masky, která je snadno k dostání v každém obchodě s drogerií. Pokud vyzkoušíte černou slupovací masku, rozhodně nebudete v litovat. Jiná možnost je si tuto masku vyrábět doma za pomocí uvedených ingrediencí.

Dřevěné uhlí působí nejen v žaludku, ale i na pokožce. Pohlcuje toxiny, chemikálie, čistí póry, zbavuje naši pleť mastnoty a dalších nečistot. Přirozená struktura dřevěného uhlí je křupavá, takže zajišťuje měkkou exfoliaci. Kromě toho maska z uhlí neznečišťuje životní prostředí.

Černé uhlí odstraňuje přebytečný olej a předchází uzavírání pórů a následných pupínků. Známou černou masku aplikujte zejména v takzvané t – zóně, tedy krom obličeje také na ramena a všude tam, kde máte mastnou pokožku.

Věděli jste, že toxiny v pokožce na základě pachu, který však nevnímáme, přitahují hmyz? Poté očekávejte známé a otravné bodnutí. Pravidelná péče o pokožku s prvotní aplikací peelingu je tak naprosto nezbytná, a to alespoň jednou týdně.

Kdo trpí na černé tečky na nose, jistě ví, že boj s nimi je nekonečný. Kromě toho nemají tyto tečky povahu klasických pupínků, které přijdou a odejdou, zatímco černých teček se nikdy nezbavíte.

Přece jenom to však jde. Takzvaných komedonů, což je odborný termín pro černé tečky, které vznikají ucpáním pórů, se zbavíte právě za pomocí speciálních černých masek z uhlí. Tyto masky vytáhnou z vaší pleti rovněž i mrtvé kožní buňky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button