Babské radyNezařazenéPřírodní léčbaZdraví

Afrodiziaka, aneb 9 zdravých potravinových klíčů k obnově romantiky ve vztahu

Mnoho z nás potřebuje více než jednu romantickou večeři a vášnivou hudbu, abychom se dostali do nálady. Kromě toho potřebujeme také zdravý životní styl, který zahrnuje cvičení a zdravou stravu. Důležité je také udržení sexuálního zájmu, jenž je důležitý pro udržení intimního a fyzického pouta. Tudíž povzbuzením svého libida nemůžete šlápnout vedle.

Afrodiziaka: Jídlo lásky?

Je tedy možné způsobit romantickou večeři na míru zvýšení sexuálního apetitu? Afrodiziaka byla dlouho považována za způsob, jak okořenit náš sexuální život, takže jsou tedy skutečně efektivní? Věda prokázala, že některé potraviny takto opravdu účinkují.

Na základě toho vám přinášíme 9 potravin, u nichž bylo vědecky prokázáno, že tento účinek opravdu mají.

Meloun

Myšlenka na toto osvěžující ovoce nám často naladí letní atmosféru, vodní meloun však obsahuje látku, která uvolňuje cévy, a to způsobem, který je podobný účinku viagry. Vědci z Texasu zjistili, že meloun obsahuje citrulin, který v těle podporuje vznik aminokyselin zodpovědných za zvýšení hladiny oxidu dusnatého v těle, a tím přispívá ke zvýšení libida.

Granátové jablko

Tohle je pro muže. Nedávná studie publikovaná v časopise International Journal of Impotence Research zjistila, že šťáva z granátového jablka významně zvyšuje průtok krve v těle v důsledku vysoké intenzity antioxidantů. To znamená, že má pozitivní vliv, když dojde k erektilní dysfunkci.

Piniové oříšky

Piniové oříšky mají vysoký obsah zinku – minerálu spojeného se zvyšováním a udržováním zdravé hladiny testosteronu u mužů. Mnoho lidí trpí nedostatkem zinku, čili zvýšený příjem může zlepšit vaše zdraví v mnoha ohledech včetně vašeho libida.

Káva

Zpráva pro dámy. Studie zjistily, že příjem kofeinu u samic potkanů významně zvýšil jejich chtění se pářit ve srovnání s těmi, které žádný kofein nedostávaly. Samozřejmě, že kofein je stimulant a navyšuje průtok krve, takže možná je dobrou volbou, pokud často nemáte chuť na sex.

Čokoláda

I když není úplně považována za afrodiziakum, tmavá čokoláda podporuje tvorbu dopaminu, což je hormon dobré nálady, který může být spojen se silnější chutí na sex. Italská studie 153 žen zjistila, že celková sexuální funkce a sexuální touhy byly významně vyšší u těch, které jedly čokoládu.

Hřebíček

Možná se to nezdá, ale hřebíček je mocné afrodiziakum, pokud jej přidáte k jakémukoli jídlu nebo do šálku bylinného čaje. Například v Indii se toto koření používá jako lék na nedostatek libida. Ale také studie publikované v BMC zjistily, že extrakt z hřebíčku zvýšil sexuální aktivitu samců potkanů.

Ženšen

Výzkumníci z University of Hawaii zjistili, že ženšen je velmi silný přípravek, alespoň co se týká navýšení naší sexuální touhy. Ženy užívající ženšen ohlásily definitivní zvýšení libida. Navíc 68 % z nich uvedlo, že jejich sexuální život se dramaticky zlepšil. Nejjednodušší způsob, jak dostat více ženšenu do svého jídelníčku, je ve formě čaje. Pozor ale na ženšenové energetické produkty, které obsahují vysoké množství cukru, jenž naopak může libido snížit.

Šafrán

Šafrán se běžně používá ve Španěslku, Indii a Řecku. Spolu s ženšenem však představuje superpotravinu, která navýší vaši sexuální touhu. Výzkumníci z University of Guelph také zjistili, že šafrán zlepšuje sexuální výkonnost. Je čas přidat toto všestranné koření do jídla.

Banány

Banány obsahují draslík a vitaminy skupiny B, které vám poskytnou tolik potřebnou energii, jakož i navýšení produkce pohlavních hormonů. Mají také protizánětlivý enzym zvaný bromelin, který pomáhá navyšovat hladinu testosteronu u mužů, a zlepšuje sexuální touhu i výkon.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button