S olupující se kůží na rukou si můžete hravě poradit i doma. Stačí vám k tomu pár triků, o kterých vám v dnešním článku povíme. Olupující se kůže v okolí nehtů se může stát nepříjemným problémem, ať z pocitového či estetického důvodu. Podnětem k olupující se kůži může být nedostatek vitamínů, plísňové infekce, stres a další příčiny, které podporují tento problém.
Existuje několik důvodů, proč nás tento problém provází a mezi ně patří i časté mytí rukou, spálení sluncem, suchá pokožka, ekzém, chladné a suché počasí, používání chemikálií a různé alergie.
Vyzkoušejte s námi peeling prstů
Peelingové procedury používáme v okolí prstů většinou jen dočasně, abychom vyřešili dosavadní problém, než se vytvoří nová kůže. Nicméně pokud vás olupující se kůže trápí, neměli byste peeling vynechat a doporučujeme vyzkoušet domácí recepty, jak si s problematickou pokožkou poradit. Seznamte se s osmi způsoby, jak se zbavit olupující se kůže.
Okurkový zábal
Okurka je vhodná pro peeling prstů. Pomáhá vám udržet vaši pokožku hladkou, hydratovanou a svěží. Připravte si čerstvě nařezané okurky na silnější plátky. Jemně plátky třete postiženou kůži tak, aby se šťáva absorbovala do pokožky. Můžete použít i nastrouhanou okurku na postiženou část, kde ji necháte po dobu 30 minut a pak prsty omyjete vlažnou vodou. Opakujte denně, dokud nebudete spokojeni s výsledkem.
Lázeň v teplé vodě
Namočte si ruce každý den do teplé vody na dobu asi 10 minut. Kůže kolem prstů bude pružnější a suchá kůže začne postupně opadávat. Pro dosažení lepších výsledků přidejte trochu medu a citronovou šťávu do teplé vody, než v ní namočíte ruce. Po namočení ruce osušte a natřete kvalitním hydratačním krémem, nejlépe s vitamínem E. Můžete použít i olivový olej, který skvěle drží vlhkost v pokožce.
Kokosový olej
Kokosový olej je vynikající lék, který je účinný na mnoho kožních problémů, včetně peelingu pokožky. Hydratuje a udržuje pokožku jemnou a vláčnou. Jednoduše naneste kokosový olej na prsty několikrát denně. Pro dosažení lepších výsledků ponechte kokosový olej na prstech přes noc a umyjte až druhý den ráno. Kokosový olej chrání i proti vzniku infekce.
Mléko
Mléko je nejpříjemnější a nejluxusnější cestou ošetření pokožky. Je přírodním zvlhčovačem kůže. Na postiženou pokožku použijte mléko s vyšším obsahem tuku. Smíchejte dvě polévkové lžíce mléka a jednu polévkovou lžíci medu.
Použijte tuto směs na kůži a jemně vmasírujte. V kůži se tak udržuje vlhkost. Další možností je namočit prsty do teplého mléka po dobu 10 minut denně, a potom stačí omýt vodou.
Aloe vera
Rychlým lékem pro léčbu pokožky prstů je i aloe vera gel. Aloe má zklidňující účinky a příjemně chladí. Pomáhá při léčbě suché, bolestivé a podrážděné pokožky. Navíc zabraňuje vzniku infekce.
Stačí vám k tomu malá rostlinka aloe. Ustřihnete kousek lístku a gel aplikujete na postižené místo několikrát denně. Pomáhá i vnitřní konzumace šťávy z aloe.
Olivový olej
Olivový olej je skvělý pro suchou pleť. Namáčejte prsty do teplého olivového oleje a vaše pokožka bude hluboce hydratovaná a vyživená. Mírně olivový olej ohřejte a přidejte tři kapky levandulového esenciálního oleje a namočte prsty po dobu 10 minut. Jemně opláchněte vlažnou vodou a osušte, poté použijte hydratační krém.
Med
Tento dar od včelek má pro nás vysoce hojivé účinky a hydratační vlastnosti, které pomáhají zklidňovat pokožku prstů. Působí jako přírodní antibakteriální sérum zabraňující infekci.
Malé množství čistého medu aplikujte na postiženou kůži a nechte 10 až 20 minut působit. Opláchněte vlažnou vodou. Zkombinovat můžete med s olivovým olejem, účinky budou silnější.
Banány
Zkombinujte rozmačkaný banán se zakysanou smetanou, cukrem a olivovým olejem. Aplikujte na pokožku a nechte třicet minut působit. Omyjte, osušte ruce a aplikujte hydratační krém. Místo banánu můžete použít i avokádo.
S těmito recepty váš již olupující se kůže z prstů trápit nikdy nebude.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.