Přírodní léčba

7 tipů, které vám pomohou vybrat nejlepší pleťové přípravky

Pokud jde o výběr přípravků věnujících se péči o vaši pleť, nenechte se rozptýlit nádherným a lákavým obalem, ale zjistěte si, co dané přípravky obsahují. Je potřeba vybrat si takové přípravky, které budou vyhovovat vaší pokožce.

Tyto tipy by vám mohly usnadnit váš výběr

  1. Vybírejte si lehký čistící přípravek.
  2. Čistící přípravek by neměl obsahovat mýdlo, to totiž odstraňuje z pokožky přírodní oleje a může tak docházet k vysoušení vaší pokožky.
  3. Volte přípravky, které vaši pokožku nebudou dráždit. Neměly by obsahovat laurylsulfát sodný (SLS) nebo parfémy. Tyto složky mohou vyvolávat dermatitidu nebo ekzém.
  4. Vybírejte si takové přípravky, které jsou v kelímku. Snadněji se používají.
  5. Vybírejte si výrobky hypoalergenní, jsou vhodné i pro citlivou pleť.
  6. Hydratační přípravky jsou ideální na bázi olejů. Zůstávají déle na pokožce a pomáhají ji udržovat hydratovanou.
  7. Pokud máte potíže se svěděním pokožky hlavy, používejte šampony, které jsou na přírodní bázi a s obsahem čajovníku. Také se vyhýbejte vlasovým produktům, které obsahují SLS či jsou parfémované. I tyto složky mohou způsobovat podráždění pokožky hlavy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button