Přírodní léčba

7 rad, jak rychle načerpat energii

Kolikrát za týden, možná za den si řekneme : „Já jsem tak utahaná.“ Často se cítíme vyčerpaně, aniž bychom měli zvláštní důvod, i když nejsme vystaveni extrémní fyzické námaze. Přesto se cítíme unaveni, zvlášť teď na podzim. Podepisuje se na nás i stres, hektický styl života, každodenní rutina i běžné starosti. Zde je 7 jednoduchých rad, jak rychle načerpat energii.

1.Hlídejte si jídelníček

– slyšíme to často – jezte ovoce a zeleninu. Ale ruku na srdce, kolik z nás to opravdu dodržuje? Přitom ovoce i zelenina obsahuje cenné látky, které čistí náš organismus, podporují jeho obranyschopnost proti infekcím i plísním, dodává nám potřebné živiny a vitamíny. Bez ovoce a zeleniny můžeme bát těžko zdraví a vitální. A nemusíme kupovat drahé exotické ovoce, i obyčejné jablko udělá zázraky. Jen ho musíme jíst pravidelně.

 

2. Dostatečný a kvalitní spánek

Každý máme jinou potřebu spánku. Někomu stačí čtyři hodiny, někdo musí naspat sedm. Tělo si řekne a je důležité mu naslouchat. Chce-li se nám spát, nesnažte se dokoukat detektivku, ale běžte si lehnout do postele, do dobře vyvětrané místnosti, nemyslete na starosti, spěte. Hluboký spánek je nesmírně důležitý pro regeneraci celého našeho těla, naší psychiky.

3. Dýchání

Hluboké, vědomé a řízené dýchání dokáže s naší únavou pěkně zatočit. Zkuste se pohodlně posadit, a několikrát se pomalu zhluboka nadechnout a vydechnout. Doba nádechu by měla být stejně dlouhá jako doba výdechu. Můžeme si v duchu počítat. Buňky našeho těla i        mozku se okysličí a uvidíte, že se budete cítit lépe. Zkuste myslet na něco příjemného.

4. Pohybová aktivita

I přes únavu je jednou z cest, jak odstranit únavu a načerpat energii je pohyb. Ideální je jóga, nebo zkuste alespoň protahovací cvičení. Třeba jednoduchá pozice svíčky, kterou jsme se učili již na základní škole, je jednou ze stěžejních pozic v józe a má blahodárné účinky na naše tělo – jedním z nich je i odstranění únavy a získání energie

5. Relaxační koupel

Vana plná teplé vody je jedna z metod, jak ulevit unavnému organismu. Přidejte si do vany pěnu, nebo třeba mléko a aromatické oleje. Vaše svaly i  psychika se krásně uvolní při vnímání teplé vody a vůně.

6. Pitný režim

Dostatečný příjem tekutin ani netřeba zdůrazňovat. Pro odstranění únavy  je vhodné pít čerstvé ovocné šťávy, např. jablko s citrónem a zázvorem má velmi silné detoxikační účinky a nastartuje váš metabolismus

7. Uvolnění psychiky

Je velmi důležité. Ne nadarmo se říká: „pokud nejde o život …“ , znáte to. A je to pravda. Snažte se každý den najít chvilku, kdy budete sami se sebou – ať už budete meditovat, číst knížku, cvičit, dívat se na film, poslouchat hudbu, cokoliv je vám příjemné, na vaší psychice se to odrazí, mysl se uvolní a vy se budete cítit mnohem lépe.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button