Babské radyZdraví

7 esenciálních olejů, které pomohou v boji s bakteriální infekcí

Časté používání antibiotik při nachlazení vede k tomu, že si proti nim tělo začne vytvářet protilátky, ale také můžou mít nebezpečné vedlejší účinky. Kromě toho antibiotika ničí i bakterie, které naše tělo potřebuje.

Vyzkoušejte některý z těchto esenciálních olejů

Pokud jste nachlazení, vyzkoušejte některý z těchto esenciálních olejů:

Olej z čajovníku

Přírodní látky z čajovníku pomáhají v boji proti bakteriím. Můžete jej aplikovat přímo na kůži. Lze jej využít při léčbě kožních infekcí jako jsou akné, houbové infekce, vši svrab či drobné popáleniny. Také jej lze použít jako antiseptikum při bodnutí hmyzem či bolestech zubů.

Oregánový olej

Oreganový olej je další přirozený způsob, jak řešit bakteriální infekce. Oreganový olej obsahuje carvacrol a thymol, obě látky nabízejí antibakteriální a antifungální účinky.

Pokud chcete tento olej užívat perorálně, je nejlepší ředit jej kokosovým olejem nebo vodou.

Tymiánový olej

Pokud hledáte přirozenou léčbu pro dobrý spánek, může to být právě tymiánový olej. Tento olej může také pomoci při léčbě průjmu, koliky, bolesti v krku a proti kašli. Obsahuje tymol, což je látka, která ničí bakterie.

Skořicový olej

Jeho používání se vztahuje již do období starobylého Egypta. Lze jej použít jako čistící přípravek na obličej, ústní vodu, koupel nohou nebo repelent proti hmyzu. Můžete jej přidat do šamponu v případě výskytu vší.

Eukalyptový olej

Tento olej lze použít na ničení bakterií v místnosti. Dále jej lze využít jako protizánětlivý a diuretický prostředek.

Zázvorový olej

Je vhodný pro těhotné, pomáhá zmírnit nevolnosti. Dále snižuje záněty a pomáhá při respiračních obtížích. Je velmi silný, proto je důležité používat jen malé množství.

Grapefruitový olej

Výhody grapefruitového oleje nejsou tak výrazné, jako u některých jiných olejů. Můžete je využít

k podpoře úbytku tělesné hmotnosti, zmírnění symptomů artritidy a rakoviny a může pomoci při léčbě psoriázy. Tento olej můžete aplikovat na kůži, aby ulevil od bolesti svalů.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button