BylinkyKrásaPřírodní léčbaZdraví

6 výhod vrbové kůry pro vaše tělo a pokožku

Používání vrbové kůry jako léčivky se datuje do dob dávno minulých. Používala ji dokonce již starověká egyptská a řecká civilizace. Jaké výhody tedy vrbová kůra našemu tělu nabízí?

1. Zmírňuje záněty a bolest

Přirozenou úlevu od bolesti poskytuje salicin, který kůra obsahuje. Jeho deriváty mají analgetické a protizánětlivé účinky. Vrbová kůra se tradičně používá při bolestech spojených s klouby – artritida, při bolestech zad nebo bolestech menstruačních. Její působení je však pomalejší.

2. Uleví od horečky

Opět je to následek působení salicinu. Z vrbové kůry si můžete udělat nálev nebo výluh.

3. Obsahuje větší množství antioxidantů

Kromě jiného pomáhají bojovat s chronickými záněty. Chrání naše tělo proti oxidačnímu stresu, který je jednou z příčin vzniku zánětů. Vrbová kůra také pomáhá zvyšovat hladinu dalších antioxidantů v těle.

4. Pomoc s mastnou pletí a vlasovou pokožkou

Vrbová kůra nabízí adstringentní, tonizační vlastnosti. Díky tomu pomáhá snižovat nadměrnou produkci kožního mazu. Je tedy užitečná jako toner pro všechny, kdo se potýkají s mastnou pletí. Také pomáhá v boji proti mastným vlasům. Připravte si z ní bylinný oplach na vlasy nebo jej přidejte do šamponu.

5. Pomoc proti akné

Snižuje produkci mazu, tím eliminuje vznik pupínků a mstné pleti. Pomáhá s odlupováním pokožky, tím ji zbavuje odumřelých kožních buněk. Neucpávají se tolik póry.

6. Další výhody vrbové kůry

Poskytuje anti-aging efekt pro pokožku. Stárnutí je přirozený proces, ale antioxidanty obsažené ve vrbové kůže, mohou eliminovat předčasné známky stárnutí.

Extrakt z vrbové kůry může být pro jakýkoli typ pokožky dobrým tonerem. Pomáhá minimalizovat póry, zklidňuje zarudnutí a udržuje pokožku napnutou a tonizovanou.

Patříte-li mezi ty, kdo mají pokožku suchou nebo citlivou, měli být s používáním vrbové kůry opatrní. Používejte ji jen ve velmi malém množství. Může totiž vysušovat.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button