Babské radyNezařazenéPřírodní léčbaZdraví

6 tipů, jak si poradit s opary

Opary jsou způsobeny virem typu herpes simplex a mohou působit skutečnou bolest, a dokonce být i vadou na kráse. Existuje mnoho doporučení, jak s těmito nezvanými návštěvníky bojovat, ale ne všechny jsou účinné. Níže jsou uvedeny některé populární a efektivní domácí prostředky, jak si s opary poradit.

Kurkuma

Kurkuma se již dlouho používá k různým onemocněním kůže včetně oparů. Je to přírodní léčitel bohatý na antimikrobiální látky s protizánětlivými účinky. Můžete nanášet kurkumu pomocí vatového tamponku několikrát denně do té doby, dokud se váš stav nezlepší.

Černý čaj

Nanesení černého čaje na opary okamžitě zklidní pokožku a vzhledem k protizánětlivým vlastnostem pomáhá k jejich vysychání. Po nasazení terapie černým čajem si všimnete, jak opar usychá a horní vrstva kůže se odlupuje. Neodstraňujte ji sami, abyste předešli zbytečnému poškození pokožky a počkejte, až se sama odloupne.

Aloe vera

Anti-mikrobiální charakter aloe vera pomáhá hojit drobné puchýřky a opary velmi rychle, pokud se používá pravidelně. Extrahujte gel z čerstvě nakrájeného listu aloe nebo si pro něj dojděte do lékárny. Aplikovat jej můžete přímo na opar, či nechat zmrazit s vodou do ledových kostek a několikrát denně si s nimi přejíždět postiženou oblast.

Tea tree

Olej z Tea tree dokáže díky svým antivirovým vlastnostem léčit opary rychlostí blesku. Zřeďte jej s vodou či kokosovým olejem v poměru 1:3 a směs naneste vatovým tamponem na postižené místo alespoň třikrát denně. Během několika dní by se měl váš opar zcela zahojit.

Česnek

Česnek obsahuje antivirové enzymy, které zabijí herpes simplex virus, stejně jako hojivé i protizánětlivé vlastnosti. Nadrťte dva až tři stroužky česneku najemno, až vznikne pasta a naneste na opary. Nechte působit 10 až 15 minut a umyjte. Tento postup opakujte třikrát denně po dobu dvou dnů.

Zubní pasta

Smíchejte 1 lžičku zubní pasty s ½ lžičky soli. Pomocí vatového tamponu aplikujte pastu na opary před tím, než si půjdete lehnout. Nechte působit přes noc a druhý den ráno opláchněte vlažnou vodou. Opakujte každý den, dokud opar nezmizí.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button