Jídlo a receptyZdraví

6 potravin, které pomohou s přibíráním na váze

Někdo přibýrá na váze snadno, pro někoho to však může být naopak problém. Pokud potřebujete, z jakéhokoli důvodu, nějaké to kilo přibrat postačí do jídelníčku zařadit některé vhodné potraviny. A vůbec se nemusí jednat o nic speciálního.

Tyto potraviny pomohou

1. Mléko

Podporuje přírůstek hmotnosti i budování svalové hmoty. Tělu poskytuje rovnováhu bílkovin, sacharidů a tuků a kromě toho je kvalitním zdrojem vápníku a některých minerálů. Kromě klasického mléka můžete zařadit do svého jídelníčku také mléčné koktejly s ovocem nebo medem.

2. Rýže

Jedná se o přístupný zdroj sacharidů, který podporuje přírůstky hmotnosti. Rýži lze upravovat různými způsoby, její pravidelné zařazení do vašeho jídelníčku tak nebude žádný problém. Mezi jednoduché způsoby, které ještě přísun bílkovin zvýší, patří přidání některých dalších surovin. Jedná se o parmezán, brokolici, vejce nebo kešu ořechy.

3. Červené maso

Jedná se pravděpodobně o jednu z nejlepších potravin, která podpoří přírůstek hmotnosti.

4. Brambory a škroby

Brambory a další suroviny s obsahem škrobů patří mezi snadné způsoby, kterými tělu dodáte dostatek kalorií. Kromě brambor tak můžete do svého jídelníčku zařadit quinou, oves, kukuřici, pohanku nebo luštěniny.

5. Sušené ovoce

Sušené ovoce patří mezi vysoce kalorické druhy potravin. Kromě toho poskytuje našemu tělu některé další mikroživiny a antioxidanty. Obsahuje vyšší množství přírodních cukrů. Také má v sobě vlákninu, která podpoří dobré trávení. Ovoce může posloužit jako chutná svačinka, nebo se dá kombinovat s mlékem jako koktejl, přidat jej můžete do jogurtu, společně s ořechy, které tělu dodají zdravé tuky.

6. Sýry

Obsahují vyšší množství kalorií, bílkovin a tuků. Vhodnou volbou může bát třeba čedar. Sýry můžete využít v různých podobách, do jídelníčku je tedy zařadíte velmi snadno.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button