Babské radyPřírodní léčba

5 účinných rad, jak se zbavit lupů

Je velmi obtížné zbavit se lupů. Možná jsou i pro vás problémem, možná i vy kupujete drahé šampóny, léčebné kůry a kýžený výsledek se nedostavuje. Zkuste tyto „babské“ rady, které nezatíží vaší peněženku a opravdu fungují.

Příčina vzniku lupů

Nejprve si řekněme, proč lupy vlastně vznikají. Jedná se o kombinaci nadměrné produkce kožního mazu (latinsky sebum), kterým se živí mikroorganismus přirozeně se ve vlasech vyskytující.  Kombinace těchto dvou aspektů vede u více jak 50 % populace ke vzniku těžko odstranitelných lupů. Dochází pak nejen k neestetickému vypadávání odumřelé kůže, ale mnohdy i ke svědění a pálení pokožky hlavy.

Jak dostat lupy z hlavy?

  1. Jezte hodně vitaminů – především zinek, vitamin B, selen příznivě ovlivňují stav pokožky hlavy. Tyto prvky najdete především v lososu, oříšcích, fazolích, vejcích, nebo v mléčných produktech.
  2. Vyvarujte se stresu – je těžké v této hektické době odbourat stres a je to samozřejmě vhodné nejen kvůli vlasům. Nicméně je dokázáno, že nadměrný stres má vliv na kvalitu vlasů. (způsobuje šedivění vlasů a jejich vypadávání)
  3. Masírujte si pokožku hlavy – alespoň jednou týdně si dopřejte masáž hlavy . Stimulace pokožky konečky prstů ji prokrví a pozitivně ovlivní činnost mazových žláz. K masáži můžete použít kokosový olej.
  4. Nanášejte citrónovou šťávu – před mytím hlavy na pokožku hlavy včetně vlasů, především konečků. Šťáva z čerstvě vymačkaného citron vitalizuje a regeneruje pokožku i strukturu vlasů.
  5. Myjte si hlavu březovým šamponem – ten má prokazatelně nejsilnější účinky na odstranění lupů. Jeho účinek pak podpoří i březová voda. Šampon zakoupíte v drogerii, vodu v lékárně.

Jako bonus můžete zkusit osvěžující a revitalizující rozmarýnovou kůru, kterou si můžete poměrně jednoduše vyrobit doma. Hrst rozmarýnu vhoďte do vroucí vody a nechte odstát asi deset hodin. Slijte a vmíchejte dvě lžíce octa, nebo citrónové šťávy. Odvar použijte po každém umytí hlavy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button