Babské radyKrásaZdraví

3 typy koření, které můžete použít proti akné

Každý, kdo v dospělosti trpěl nebo trpí akné, ví, že může být velmi frustrující, když nic nefunguje na vyčištění pleti. Zkoušíte všechny „zázračné“ léky, masti a gely, ale výsledky žádné. Možná pohnou se stavem vašeho bankovního účtu, ale s akné nezmůžou nic. Vyzkoušejte pro jednou léčbu na vlastní pěst a pořiďte si toto koření proti akné.

Akné značí, že je v těle zánět. Antibiotika a masti možná pomohou na chvíli, ale dlouhodobě nikoli. Zde jsou 3 typy koření, které kromě úžasné chuti a barvy pro vaše jídlo pomohou i vaší pleti.

Koření proti akné:

Kurkuma

Kurkuma je velmi rozšířená v indické kuchyni. Kromě toho se používá jako lék na spoustu nemocí od záškrtu až po nachlazení. Díky svým antioxidačním a protizánětlivým vlastnostem není překvapivé, že je toto koření velmi užitečné při léčbě akné. Pomáhá totiž ničit bakterie, které ho způsobují. Některé její vlastnosti pomáhají při hojení ran a snižují výskyt jizev. Lokálně aplikovaná kurkuma pomáhá snížit zánět, otok i zarudnutí.

Berte v potaz, že kurkuma zanechává skvrny, kamkoli ji aplikujete, včetně vaší kůže. Promíchejte kurkumu s další surovinou, například avokádem či medem a použijte jako obličejovou masku. Smíchejte 2 čajové lžičky medu, dužinu z půlky avokáda a ½ lžičky organické kurkumy. Neneste na obličej a po půl hodině umyjte teplou vodou.

Můžete také přidat ¼ lžičky kurkumy do sklenice teplé vody a vypít. Sníží zánět v těle a pomůže bojovat proti akné zevnitř. Kurkumu také můžete přidat do polévek, do hranolek či míchaných vajíček.

Skořice

Stejně jako kurkuma, i skořice má antibakteriální, protizánětlivé a antioxidační vlastnosti, díky nimž je dalším skvělým pomocníkem v boji proti akné. Nicméně skořice je velmi silné koření, takže by neměla být aplikována přímo na kůži. Ujistěte se, že jste ji předem smíchali s krémovou bází, jako je například med či mléko. Med je nejlepší možnost, neboť hydratuje a zároveň pomáhá při hojení.

Špetku skořice také můžete přidat do své kávy či čaje. Pomáhá snižovat hladinu cukru v krvi a snižuje zánět.

Muškátový oříšek

Muškátový oříšek je antioxidant. Zlepšuje vzhled pokožky a pomáhá ji udržet v dobrém stavu. Jako výše uvedené koření, i muškátový oříšek pomáhá snížit zánět, podráždění a zarudnutí způsobené akné a zanechává pokožku hladkou. Také podporuje hojení, takže dobře funguje při léčení jizev. Stejně jako u výše uvedených případů je nejlepší smíchat muškátový prášek s medem a použít jako masku.

Můžete si také vytvořit silnou masku ze všech tří druhů koření. Roztavte 2 lžičky přírodního medu v malé nádobě, přidejte ¼ lžičky kurkumy, ½ lžičky muškátového oříšku a ½ lžičky skořice, dobře promíchejte a aplikujte na tvář. Zbytky uložte na později.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button