Babské radyPřírodní léčbaZdraví

15 úžasných výhod citronu, které musíte znát

Citron: výrazná, sladkokyselá pochoutka, která chutná dobře s masem, na salátu i v koláči. Lze říci, že citron je jedním z nejvšestrannějších druhů ovoce na planetě a můžete jej upotřebit nejen v kuchyni, ale například i v kosmetice či při léčbě. Pojďte se o tom přesvědčit.

Léčba akné

Citron má přirozené antibakteriální vlastnosti, které pomáhají bojovat s bakteriemi způsobujícími nepříjemné pupínky a zánět, navíc čistí ucpané póry.

Bělejší zuby

Vytvořte si vlastní domácí prostředek na bělení zubů. Smíchejte jedlou sodu a citronovou šťávu tak, aby vznikla jemná pasta, kterou naneste na zuby a nechte působit po dobu jedné minuty. Hydrogenuhličitan sodný a kyselina citronová zbaví váš chrup povlaku. Jen si poté zuby nezapomeňte pořádně vyčistit, neboť kyselina by mohla poškodit jejich sklovinu.

Proti lupům

Citronová šťáva má schopnost zničit bakterie, které způsobují lupy; aplikujte ji na svou pokožku hlavy smíchanou s olivovým nebo kokosovým olejem pro větší hydrataci.

Vyvažuje pH

Citrony překvapivě působí zásaditě a mohou vám tak pomoci zabránit překyselení těla, které je podle některých odborníků nejčastější příčinou nemocí.

Vyčištění střev

Citrony zesilují svalové kontrakce střev, tudíž zajišťují pravidelnou stolici, která vás zbaví toxinů a odpadních látek. Bude vám stačit každodenně vypít sklenici vody s citronovou šťávou.

Důležité živiny

Tyto chutné citrusové plody jsou plné draslíku, vápníku, fosforu, kyseliny citronové a hořčíku, což jsou životně důležité minerály, bez nichž váš organismus nemůže fungovat.

Proti zánětlivým bolestem

Věděli jste, že vám citrony pomohou vypořádat se s bolestí od oteklých kloubů? Bojují se vznikem kyseliny močové, která způsobuje dnu, čímž snižuje bolest.

Orgánová očista

Kyselina citronová pomáhá rozpouštět vápenaté usazeniny, ledvinové, a dokonce i žlučové kameny. Zbavte se všech těchto bolestivých naplavenin, aby vaše orgány mohly hladce fungovat.

Detox jater

Pití teplé vody s citronem je dobrý způsob, jak projevit svým játrům trochu náklonnosti, jelikož citron pomáhá tento důležitý orgán detoxikovat. Pomáhá stimulovat tvorbu žluče, rozpouštění kyseliny močové a vylučování toxinů z těla.

Ochrana srdce

Citrony jsou bohaté na vitamin C, což je živina, která je často spojována s lepším zdravím srdce. Vitamin C pomáhá snižovat hladinu nezdravého cholesterolu v krvi, snižuje riziko vzniku aterosklerózy, snižuje krevní tlak, zvyšuje produkci dobrého HDL cholesterolu, bojuje s volnými radikály a snižuje hladinu lipoproteinů v krvi.

Zdravý mozek

Citronová kúra obsahuje speciální rostlinnou živinu s názvem tangeritin. Bylo prokázáno, že tato látka je vhodná na léčbu mozkových onemocnění, jako je například Parkinsonova choroba, neboť chrání mozkové buňky před rozpadem.

Podpora imunitního systému

Citron je díky obsahu vitaminu C jednou z nejlepších potravin pro posílení imunitního systému. Tento úžasný vitamin pomáhá ničit bakterie, parazity, houby i viry v těle, také může ničit střevní červi a citron jako takový pomáhá také v boji proti rakovině díky 22 protinádorovým živinám a látkám, které obsahuje.

Na rozpraskané rty

Naneste trochu citronové šťávy na rozpraskané rty, abyste zabránili jejich dalšímu vysoušení a odstranili odumřelé buňky. Nanášejte nejlépe večer a nechte působit přes noc.

Silné nehty

Jestliže máte křehké a žluté nehty, je na čase použít směs citronové šťávy a olivového oleje, která nehty posílí a zabrání jejich praskání a lámání. Také pomáhá vybělit nehtová lůžka.

Bezchybná pleť

Dělají vám starosti tmavé skvrny na kůži? Potřete postižená místa trochou citronové šťávy a nechte působit několik minut. Poté důkladně omyjte teplou vodou. Při denním používání tohoto prostředku můžete docílit zesvětlení pokožky i nad rámec vašeho přirozeného tónu.

Tak už věříte, že citrony jsou jedním z nejdůležitějších a nejužitečnějších druhů ovoce?

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button