Keloidy jsou malé jizvy, definované také jako škrábance či hrbolky na kůži. Jedná se o kolagenové útvary, které se tvoří přerůstáním granulační tkáně na poraněné kůži, která se již zhojila.

Jejich barva odpovídá buď přirozené barvy pleti nebo přechází do jasně růžové. Keloidní jizva jen tak sama od sebe nemizí. Často se objevuje po úrazu, operaci, ale také v důsledku zánětu.

Citronová šťáva

Je bohatá na vitamín C a antioxidanty. Je výborným pomocníkem při léčbě jizev včetně keloidů. Naneste trochu čerstvé citronové šťávy přímo na postiženou oblast. Nechte působit po dobu 30 minut a poté opláchněte.

Hořčičný olej

keloidyHořčičný olej je úžasný lék na keloidy. Je to dáno jeho silnými antimykotickými vlastnostmi. Naneste trochu oleje a potírejte místa třikrát denně.

Jablečný ocet

Snižuje zarudnutí a velikost keloidních jizev. Trochu octa naneste na postiženou oblast a jemně vmasírujte do pokožky. Ocet se absorbuje do pokožky a ta se rychleji hojí.

Česnek

Zastavuje nadměrnou proliferaci fibroplastů, které způsobují keloidy. Česnekovým olejem si potírejte postižená místa a nechte působit 10 minut. Poté dobře opláchněte.

Soda

Jedlá soda je vynikajícím abrazivním činidlem na kůži a funguje jako peeling. Smíchejte 3 díly peroxidu a jeden díl jedlé sody na pastu. Naneste na keloidní útvary k urychlení hojení a redukci zánětů.

Aloe Vera

Aloe léčí poškozenou pokožku, snižuje zánět a hydratuje. Okolí očistěte pomocí horké vody a na jizvy použijte čerstvou šťávu z Aloe vera.

Levandulový olej

Levandulový olej omlazuje a poskytuje pleti vlastnosti, které jsou při léčení jizev účinné. Naneste trochu oleje na pokožku a jemně masírujte několik minut.

Santalové dřevo a růžová voda

Růžová voda je úžasný toner a santalové dřevo má silné regenerační účinky na kůži. Jizvu dobře očistěte a aplikujte pastu předtím, než ulehnete do postele. Ráno opláchněte.

Med

Med hydratuje pokožku a hojí. Omezuje hromadění odumřelých buněk a zlepšuje krevní oběh.

Valchářská hlinka

Smíchejte lžičku růžové vody a citronové šťávy se lžící valchářské hlinky do pasty. Naneste pastu na keloidní jizvu a jemně oblast masírujte, až změkne. Nechte uschnout na kůži a naneste další vrstvu. Doba působení je asi 10-15 minut, poté se smyje studenou vodou.

ZANECHAT ODPOVĚĎ