Neustále se zvedá počet astmatiků. Osobě, která onemocní touto respirační poruchou, se těžce dýchá a často se dusí. Plicní svaly otékají a tím brání proudění vzduchu. I když toto onemocnění nemá žádné trvalé řešení, můžete vyzkoušet některé z přírodních prostředků pro astma, které tlumí příznaky.

česnek

Přidejte asi 10 drcených stroužků česneku do 200 ml vody a vařte 5 minut. V polovině vaření přidejte lžičku kurkumy a pravidelně popíjejte.

citron

Říká se, že potenciální příčinou astmatu je nedostatek vitaminu C. Pití dvou sklenic citronové šťávy s medem vám může od příznaků tohoto onemocnění ulevit. Smíchejte šťávu z ½ citronu s 1 polévkovou lžící medu a pijte dvakrát denně.

zázvor

Zázvor je dobře známý pro své protizánětlivé účinky. Studie ukázaly, že zázvor má potenciál zmírnit zánět dýchacích cest a skoncovat s kontrakcemi. Také obsahuje sloučeniny, které mají relaxační účinky na svalstvo. Připravte si šálek zázvorového čaje tak, že necháte louhovat lžíci nastrouhaného zázvoru ve 250 ml vroucí vody po dobu 10 minut. Poté sceďte, přidejte 1 lžíci medu a pijte třikrát denně. Také by vám mohla pomoci konzumace syrového zázvoru se solí.

med

Med je jeden z nejúčinnějších přírodních prostředků na astma, který je používán už od nepaměti. Směsi éterických olejů, alkoholu a medu byly používány proti zácpám i ke zklidnění zánětu. Smíchejte 1 lžičku medu s 200 ml teplé vody a pijte třikrát denně pro zmírnění symptomů. Také půl lžička skořice smíchaná se lžičkou medu vám pomůže při odstraňování hlenů.

káva/černý čaj

Kofein má, jak známo, silné anti-astmatické účinky. Zlepšuje svalové záněty a má tedy pozitivní vliv na dýchací cesty. Nicméně, omezte příjem kávy nebo černého čaje na maximálně 3 šálky za den.

eukalyptový olej

Eukalyptol je sloučenina, která rozbíjí hlen a tak ulevuje od bolesti na hrudi. Stačí nakapat několik kapek na kapesník a dát pod polštář, poté se dýchání uklidní. Případně můžete inhalovat tento éterický olej přímo nad mísou horké vody s ručníkem omotaným kolem hlavy.

Čtěte:  Důvod, proč ženy v Číně nemívají rakovinu prsu

fíky

Fíky jsou obecně známé jako účinný lék na všechny typy poruch dýchacího systému. Očistěte 5 fíků, smíchejte je s 250 ml rostlinného mléka (obyčejné naopak zahleňuje) a máte chutnou večeři i lék na astma v jednom.

hřebíček

Toto výrazné koření má antiseptické, protizánětlivé a analgetické vlastnosti. Rozdrťte 6 hřebíčků a přidejte je do 200 ml vody. Vařte po dobu 10 minut, sceďte, vmíchejte med podle chuti a konzumujte 2x denně.

hořká tykev

Hořká šťáva z této zeleniny je jedním z nejlepších léků na astma. Rozmixujte šťávu z hořké tykve s 1 lžící drcených bazalkových listů a medem, konzumujte třikrát denně.

** Upozornění ** Před požitím jakýchkoli přírodních prostředků se poraďte s lékařem, který vás případně upozorní na byliny, které by pro váš zdravotní stav nemusely být vhodné.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ