Přírodní léčbaZdraví

10 potravin, které pomáhají detoxikovat naše tělo

Detoxikace je proces, který pomáhá tělu vyplavovat škodliviny. Podporuje zdraví a pomáhá bojovat proti celé řadě neduhů. Toxiny se do našeho těla dostávají potravou, tekutinami a ze vzduchu. Pokud se jich tělo nezbaví, narušují zdravé fungování orgánů. Pro zdravý život je nezbytná pravidelná konzumace potravin, které pomáhají stimulovat přirozené detoxikační procesy a dodají živiny orgánům, které se do detoxikace zapojují.

TOP potraviny podporující detoxikaci organismu

  1. Jablka – obsahují pektin – rozpustnou vlákninu. Ta usnadňuje pohyb střev. Podporují odstraňování trávicího odpadu. Flavonoidy v jablkách obsažené zlepšují vylučování žluči.
  2. Mořská řasa – podporuje odstraňování těžkých kovů. Kromě toho je bohatým zdrojem jódu, který má blahodárný vliv na funkci štítné žlázy.
  3. Sezamové semínko – pomáhá při detoxikaci jater. Bioaktivní sloučenina sezamin podporuje odbourávání alkoholu v játrech a pomáhá při odstraňování toxinů z jater.
  4. Červená řepa – stimuluje produkci jaterních enzymů, které napomáhají při detoxikaci jater. Také čistí krev a tlusté střevo.
  5. Brazilské ořechy – pomáhají z těla vylučovat rtuť. Kromě toho jsou vynikajícím zdrojem selenu, který také podporuje detoxikaci rtuti.
  6. Tmavá listová zelenina – obsahuje vlákninu, která stimuluje pohyb střev. Chlorofyl v ní obsažený podporuje čištění krve.
  7. Cibule – nacházejí se v ní sloučeniny síry, ty podporují detoxikaci jater. Také pomáhá při uvolňování a ztenčování hlenu v plicích a tím podporuje jejich detoxikaci.
  8. Ananas – je účinným pomocníkem při čištění tlustého střeva a krve.
  9. Brusinky – podporují vyplavování choroboplodných zárodků z močových cest. Antioxidanty v nich obsažené chrání buňky před volnými radikály.
  10. Zázvor – jedná se o silný detoxikační prostředek, který pomáhá zlepšovat schopnost jater a trávicí soustavy a vyplavovat z těla škodliviny.

Všechny výše jmenované potraviny jsou snadno dostupné a jednoduše je zařadíte do svého jídelníčku.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button