KrásaZdraví

10 nejčastějších chyb při mytí obličeje

Téměř všichni si denně myjeme obličej od prachu, špíny a dalších nečistot, které se nám na něj za celý den uchytily. Mnoho lidí považuje mytí obličeje za nejjednodušší dílek jejich očisty, ale bohužel, většina z nás si tak banální část těla nemyje správně!

Mytí obličeje špatným způsobem může přispět k mnoha kožním problémům, včetně podráždění, trhlin, vrásek, suchosti, olejnatosti, akné a předčasnému stárnutí. Zde je top 10 častých chyb, kterým byste se měli vyhnout:

mytí obličeje

Více, než dvě mytí škodí

Mnoho z nás si myje obličej v pravidelných intervalech během dne. Jenže je tu „ale“, protože příliš časté mytí pokožky způsobuje podráždění a podporuje produkci mazu. Vaše kůže stárne rychleji. Mytí obličeje dvakrát denně je dobrým krokem k tomu, abyste zachovali zdraví své pokožky. Obličej myjte ráno ihned po probuzení, abyste odstranili nečistoty a bakterie, které se na něm přes noc nahromadily. Za druhé, to samé, udělejte večer před spaním. Pokud si potřebujete obličej umýt i mezi tímto časem, nepoužívejte vodu. Namísto toho použijte obličejové ubrousky, ale ne tak často!

Oplach horkou vodou

Použití teplé vody na tvář může vysušovat pokožku (zvláště v zimních měsících). I když je tento pocit uvolňující, je lepší obličej omýt vodou pokojové teploty. Neumývejte obličej ani vodou, která je příliš studená. Je to špatné, dráždí kůži a láme kapiláry. Zdraví pokožky udržíte vodou vlažnou, nejlépe pitnou, klidně i filtrovanou – tou také nic nezkazíte.

Nejprve odstraňte make-up

mytí obličejeJe pravda, že mytí obličeje s čisticím prostředkem, pomáhá odstranit make-up a další prachové částice z kůže. Obličej očistěte od make-upu domácím odličovačem nebo kupovaným, ale přírodním. Nebojte se použít kokosový nebo olivový olej, kam vatový tampón namočíte. Setřete make-up a až potom se věnujte důkladné očistě obličeje s peelingem nebo jiným minerálním prostředkem. Nikdy nechoďte spát s make-upem, může vám to způsobit značné škody na kůži.

Používání špatného čističe na obličej

Mnoho lidí používá k čištění obličeje nejrůznější přípravky. Bohužel si řada z nás vybere nevhodně a více, než k užitku, jsou na škodu. Jako různé typy kosmetiky jsou i typy pleti. Dobrý čistič pleti vám při odstraňování nečistot ponechává na pokožce přírodní mastnotu. Pokožka dýchá, je vlhká a zdravá. Když použijete mýdlo, pokožku z jejích „přírodních olejů“ svléknete a podráždíte. Existují přípravky na citlivou pleť s přídavkem zeleného čaje – ten všeobecně zklidňuje.

Přípravek není úplně opláchnutý

Dalším bodem je to, že si obličej sice umyjete, ale důkladně nesmyjete přípravek. Zbytek prostředku bude pokožce škodit. Může ucpat póry, vysušit pokožku, a tak sekundárně přitáhne další nečistoty. Důkladně vše opláchněte a nezapomeňte na okrajové části obličeje podél vlasů a nosu.

Správná exfoliace

Exfoliaci znáte spíše pod slovem peeling, ale je to totéž. Jedná se o důležitý krok, který pro zdravý vzhled vaší kůže neopomeňte. Pomáhá zbavit odumřelých kožních buněk, podporuje jejich obnovu, zlepšuje strukturu kůže, tón pleti a mladistvý vzhled. Nicméně, velmi málo z nás používá peeling správně. Slupovací peeling je potřeba dělat tak jednou až dvakrát týdně. Zkuste použít ovocný peeling. Ingredience na něj najdete i doma. Smíchejte stejné množství cukru a medu, přidejte několik kapek olivového oleje.

mytí obličejeS vytvořenou směsí jemně drhněte svou tvář za pomocí prstů. Počkejte 5 minut, poté peeling opláchněte vlažnou vodou. Je to nejlepší peeling, který funguje přes noc způsobem režimu obnovy.

Mytí špinavýma rukama

Než začnete s mytím obličeje, řádně si umyjte ruce. Když si umyjete obličej se špinavýma rukama, nečistoty z vašich rukou přenecháte obličeji. Následně vám čistění dá dvojnásobnou práci. Před mytím obličeje se ujistěte, že máte čisté ruce. Umyjte si je kvalitním tekutým mýdlem.

Třením s ručníkem

Mnozí z nás třou svou tvář po umytí ručníkem příliš silně. Neustálé tření může způsobit i drobné oděrky na kůži. Tvář se podráždí a je suchá. Místo ručníku sáhněte po měkké žínce a šetrně pokožku osušte. Vyhraňte si žínku na obličej a nesušte obličej osuškou, kterou se otíráte po koupeli nebo sprše.

Špinavá žínka

mytí obličejeVždy používejte čistou žínku. Vlhká žínka plná nečistot povede k akné, pupínkům a skvrnám. Po použití žínku vždy umyjte a odložte na čisté a suché místo.

Okamžitá hydratace

Přirozenou vlhkost pokožky zajistíte hydratací. Nemyslí se tím však jen voda, kterou si obličej umyjete. Tvář by měla sklon k vysušování, používejte hydratační krémy. Těm, kteří mají hodně mastnou pleť doporučujeme přípravky na bezolejové bázi. Ochranná bariéra na pokožce vytváří film, který zabraňuje odpařování vody a vysychání kůže. Opatrní s nanášením krému buďte zvláště v oblasti očních partií. Pleť však celkově zbytečně netahejte, spíše lehce tlačte a pohybem prstů promasírujte.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button