Nejen Američané jsou závislí na nikotinu. Pokud se bavíme o tomto národu, zemře jich ročně na tento zlozvyk přibližně půl milionu. Tuto problematiku je třeba řešit!
Místní univerzita přišla se studií, která se zabývá dopadem člověka po konzumaci takzvaného psilocybinu. Jedná se aktivní halucinogenní činitel – výňatek z lysohlávky, který má za úkol pomoci kuřákům přestat kouřit.
Po rozsáhlé studii došli vědci k fascinujícímu výsledku. Ukázalo se, že účinky jsou opravdu impozantní. V pečlivě kontrolovaném přirozeném prostředí kuřáků byly tyto lysohlávky aplikovány přibližně třikrát v průběhu dvou měsíců.
Konečná studie byla zveřejněna. Ukázala se úspěšnost ve výdrži abstinence kouření, a to až v 80 %!
Pokud tyto výsledky porovnáme s 35% úspěchem léku Vareniklin, který je k dostání na lékařský předpis, pak snadno pochopíme, proč se oddat výše zmíněné přírodní léčbě.
Průměrný věk studovaných účastníků byl pětapadesát let. Kouřili v průměru devatenáct cigaret denně, a to po dobu již jednatřiceti let. Opakovaně se pokoušeli přestat a ač někteří z nich již experimentovali s halucinogeny v minulosti, nikdo netušil, že by zrovna lysohlávky mohly fungovat v léčbě závislosti na nikotinu.
Vědci nyní zjišťují, že psilocybin má rovněž dosud neprozkoumané zdravotní účinky rovněž na kognitivním poli léčebných programů behaviorální terapie. Psilocybin také dokazuje, jak je účinný v léčbě deprese, úzkosti a obsedantně kompulzivních poruch.
Nakonec se ukázalo, že díky biologické reakci na psilocybin se narušují nikotinové receptory.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.