HubnutíJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Zázvorový čaj je velmi silným přírodním medikamentem s vědecky podpořenými přínosy

Zázvor známe především jako koření, které se používá v exotické kuchyni. V posledních letech se však navrací také trend kořene zázvoru, který si strouháme do čaje jako lék na bolest krku i přímo již na chřipku. Tento kořen má každopádně nespočet zásluh, které bychom neměli podceňovat.

Blíží se vánoce a zejména severské země užívají zázvorové koření pro pečení svých typických sušenek. Zázvor lze však také nasypat do perníku. Využívá jej asijská kuchyně, ale jde také o všelék, který působí na naše tělo. Ovšem v tomto případě byste měli užívat čerstvý kořen zázvoru.

Zázvor je štiplavým kořenem, který pochází z Asie. Již tisíce lete se používá po celé Číně jako léčivá rostlina. Ta roste sama ve skupině mnoha stonků s žebrovanými listy a bílými nebo žlutými květy. Daří se jí i v tropickém podnebí i mimo Asii a Afriku. Naleznete ji e střední i jižní Americe. Obsahuje oleje, které jsou spojovány s mnoha léčebnými účely, které začínají využívat nejen vědci a výzkumní pracovníci.

Koupit si můžete zázvorové doplňky stravy, extrakty, esenciální oleje ze zázvoru, ale také lze konzumovat syrový zázvor na vlastní pěst. V podobě prášku jej pak využijete zejména při pečení nebo vaření. Kari či dýňové koláče se bez něj neobejdou.

A jdeme dále – jaké jsou výhody čaje ze zázvoru? Tím se zabývají především vědci a zjistilo se následující…

Čaj ze zázvoru léčí nevolnost – zejména pokud vás trápí ranní nevolnost, jako tomu je u těhotných žen, pak vám pomůže jedině tento čaj, který je zcela přírodní a bez vedlejších účinků Rovněž je třeba udat, že je naprosto bezpečný po dobu celého těhotenství. Dále je však v rámci úlevy od bolesti prospěšný také chemoterapeutickým pacientům, kteří rovněž prožívají nevolnost. Využijete jej však také pokud trpíte mořskou nemocí nebo vám nedělá dobře dlouhá cesta autem…

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button