Babské radyHubnutíJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Zázvorový čaj jako lék

U pacientů s osteoartrózou se vyskytuje často zánět, který může způsobit mnoho dalších zdravotních komplikací. Pokud takový člověk vsadí na zázvorový čaj, nečekají jej vedlejší účinky jako u medikamentů. Kromě toho zázvor způsobuje také snížení bolesti, a to až o třicet procent.
Těžce pohybliví pacienti zase mohou díky zázvor zvýšit svou kvalitu života, protože má tento kořen pozitivní vliv také na pohybový aparát. Rovněž snožuje hladinu cukru v krvi, což je také nezbytné. Tento přírodní lék tak funguje také jako prevence před cukrovkou. Snižuje hladinu cukru v krvi až o dvanáct procent za předpokladu, že se rovněž stravujete zdravě. Odborníci doporučují též jablečný ocet. Ruku v ruce s touto problematikou jde také o kontrolu své hmotnosti a zbavení se případné obezity.
Dále zázvor snižuje riziko onemocnění srdce, což je hlavní příčina smrti u mužů a žen ve Spojených státech. Rovněž předcházíme mrtvici,která je krevní sraženinou, která zabraňuje průchodu krve do mozku a může být smrtelná stejně jako infarkt. Zázvor je ředidlem krve, protože obsahuje salicylát, který zabraňuje krevním sraženinám. Navíc je bezpečnější než chemie, které se nám dostává v podobě předepsaných léků. Proto volte méně aspirinu a více tohoto ostrého čaje.
Díky zázvoru předejdete také rakovině, protože obsahuje silné antioxidanty a protizánětlivé látky. Když je energie spotřebována buňkami vašeho těla, vytvářejí se volné radikály. Nadměrná produkce těchto radikálů pak může vést k poškození DNA, které je zodpovědné za mnoho chronických onemocnění, a to včetně zákeřné rakoviny. Pokud budete užívat alespoň potravinové doplňky s obsahem zázvorového prachu, budete vědět, že pro své zdraví zase něco děláte. Zázvor totiž předchází, ale pomáhá i léčit například rakovinu prsu, tlustého střeva, žaludku, vaječníků, jater, kůže a prostaty. Je však třeba značně omezit kouření.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button