Přírodní léčbaZdraví

Zázvor-kurkuma-mrkev tlumí bolest i zánět

Mnoho lidí na celém světě trpí bolestmi a stavy s nimi spojenými. Jsou to především kolena a boky. Když je bolí, nemohou se pořádně hýbat, natož chodit. A kdo by v této situaci nesáhl po Ibuprofenu, že?

Kdykoliv se objeví bolest kloubů, zkuste raději tento přírodní lék. Pilulky totiž poskytují jen krátkodobou úlevu, navíc na nich můžete být i závislí a v neposlední řadě škodí vašim játrům. To je důvod, proč se řada lékařských odborníků přiklání k léčbě pomocí nespecifických diet, které mají hojivý účinek.

carrots-1247964_960_720Zdravá strava bolest kloubů dobře upravuje. Když budete jíst dostatek ovoce a zeleniny, budete na tom podstatně lépe. Máme pro vás ještě recept na protizánětlivý koktejl, který vám v boji s nemocnými klouby pomůže za pouhý jeden týden!

Toto mimořádné smoothie je plné zdravých živin a látek, které úspěšně bojují proti bolestem kloubů. Nejlepších výsledků dosáhnete, když budete používat ekologicky vypěstované ovoce a zeleninu.

Domácí protizánětlivé smoothie – recept

Složení:

  • 3 – 4 mrkve
  • 1 červené jablko
  • ½  zázvorového kořene
  • 1/2 kořene z kurkumy
  • 1/4 citrónu s kůrou

Mrkve, zázvor a kurkumu oloupejte a z jablek odstraňte jádřince. Rozřežte na větší kusy a dejte do mixéru. V případě potřeby nařeďte trochou vody.

O složení:

Kurkuma je velmi zdravé a účinné koření na světě. Nedávná studie potvrdila, že má kurkuma schopnost snižovat bolesti způsobené artritidou, dokonce lépe, než Ibuprofen. Kurkuma bojuje proti infekcím a zabraňuje některým druhům rakoviny. Současně také ovlivňuje bolest, léčí trávicí trakt a jaterní potíže. Tento kořen je také užitečný při léčbě Alzheimerovy či Parkinsonovy choroby a roztroušené sklerózy.

Zázvor snižuje bolesti kloubů a potlačuje projevy zánětu u lidí s osteoartritidou (OA) a revmatoidní artritidou (RA). Na základě snížení počtu zánětlivých molekul, dokáže zmírnit příznaky. Stejně jako kurkuma má porovnatelné výsledky s Ibuprofenem.

Jablka obsahují sloučeninu zvanou quercetin a díky ní mají jablka silné protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Quercetin udržuje zdravé srdce a cévy. Bojuje také s vysokou hladinou cholesterolu a s problémy krevního oběhu.

Mrkve obsahují vysoké množství beta-kryptoxanthinu a dalších silných antioxidantů, které bojují proti zánětu porovnatelně jako aspirin, ibuprofen, naproxen a celebrex, ale přírodní cestou.

Citrón obsahuje velké množství živin. Nachází se tu kyselina citrónová, která má ve skutečnosti alkalizační účinek na organismus. Živiny a sloučeniny nalezené v kůře citrónu pomáhají snižovat zánět a fungují i proti bolestem nervů. Je skvělým potenciálem pro lidi s artritidou.

 

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button