KrásaZdraví

Vyrobte si domácí opalovací krém, jeho příprava není složitá

Také nepatříte mezi vyznavače průmyslově vyráběných kosmetických přípravků a přemýšlíte nad tím, čím si v létě namažete pokožku? Není nic snazšího, než si připravit doma vlastní opalovací krém.

Příprava krému

Pro výrobu domácího krému na opalování lze použít pouze přírodní složky, jedná se především o různé druhy přírodních olejů, které pokožku chrání a hydratují. Mezi nejčastěji používané patří bambucké máslo a přírodní oleje – kokosový, mrkvový a panenský olivový. Pokud chcete konzistenci přípravku více krémovou, přimíchejte trochu včelího vosku. Můžete přidat i vitamín E, který má regenerační schopnost a pomáhá snižovat poškození kůže. Také je účinný v boji proti volným radikálům, které poškozují buňky. Kromě toho působí v přípravku jako konzervant.Poslední složkou je Sofi Tix. Jedná se o přírodní minerální ochranu proti slunečním paprskům.

Všechny pomůcky používané při výrobě musí být dokonale čisté.

Příprava surovin:

  • 2 díly bambuckého másla
  • 1 oleje kokosového
  • 1 díl oleje olivového
  • 1 díl oleje mrkvového
  • 1 díl včelího vosku
  • vitamín E
  • Sofi Tix

Včelí vosk je přírodní zahušťovadlo a emulgátor zároveň. Má také pozitivní vliv na naši pleť, zvyšuje voděodolnost krému, vyživuje a zvlhčuje. Kokosový olej podporuje hydrataci pokožky. Bambucké máslo obsahuje velké množství vitamínů, olivový olej pokožku zvláční, vyživí a hydratuje a funguje i jako prostředek antibakteriální. Mrkvový olej nabízí SPF faktor.

Postup přípravy:

Do kastrůlku nalijeme vodu a přivedeme ji k bodu varu, odstavíme z ohně, vložíme misku, v níž budeme připravovat krém. Nejprve necháme rozpustit včelí vosk. Následně postupně přidáváme kokosový olej, bambucké máslo, olej mrkvový, pár kapek vitamínu E, olej olivový a jako poslední Sofi Tix. Průběžně hlídáme vodu v kastrůlu, aby byla neustále teplá a vznikající směs mícháme metličkou. Jakmile vznikne kompaktní tekutá směs, vyjmeme misku z horké vody a směs přelijeme do neprůhledné nádoby opatřené víčkem. Je lepší použít více menších nádobek. Nepoužívané můžeme nechat v chladu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button