Přírodní léčbaZdraví

Víte, které rostliny obsahují protiplísňové sloučeniny?

Někteří lidé mají potíže spojené s plísní nebo kvasinkovou infekcí. Ta se může vyskytovat na různých částech těla. Kromě klasické léčby, kterou předepisuje lékař, můžeme vyzkoušet, jako podpůrný prostředek, bylinky nabízející protiplísňové sloučeniny. Vždy je však potřeba konzultace s lékařem.

Kurkuma

Kurkuma patří mezi velmi silné protiplísňové prostředky. Jedná se především o kurkumin. Ten má také účinky protizánětlivé. Neměli by jej však konzumovat ti, kdo mají obtíže se žlučovými kameny nebo se srážlivostí krve, zdravotní potíže spojené s játry. Není vhodný ani pro těhotné a kojící ženy. Kurkuma je koření, které použijeme při úpravě masa nebo zeleniny. Můžeme jej přidat i do zeleninových polévek.

Olivové listy

Obsahují oleuropein, což je účinná látka, kterou získáme extrakcí listů. Extrakt z olivových listů pomáhá také snižovat hladinu cukru v těle. Ten tvoří výživu pro kvasinky. Jakmile se přemnoží, objevují se zdravotní komplikace. Olivové listy nabízejí ochranu i před plísňovou infekcí.

Česnek

Kromě antibiotických a antibakteriálních účinků nabízí česnek také vlastnosti antimykotické. Můžeme ho konzumovat čerstvý nebo si pořídit potravinové doplňky s obsahem česneku.

Hřebíček

Je účinným pomocníkem v boji proti plísním vyskytujícím se na nohou a nehtech. Hřebíčkový olej obsahuje antimikrobiální a protiplísňové sloučeniny, které pomáhají v boji proti kvasinkám, houbám a bakteriím.

Měsíček lékařský

Tato rostlina se v lidovém léčitelství používá velmi dlouhou dobu. Mast z ní připravená pomáhá hojit jizvy i proti celé řadě kožních obtíží. Měsíček obsahuje antivirové, protizánětlivé a protiplísňové sloučeniny. Je účinným pomocníkem i v boji proti nehtové plísni.

Neem

Velké využití nachází v ajurvédské medicíně. Stimuluje imunitní systém, pomáhá v boji proti bakteriální i plísňové infekci, je to účinný prostředek podporující detoxikaci těla. Olej z něj vyrobený je vhodným pomocníkem v boji proti plísni na nohou či nehtech.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button