Jídlo a receptyKrásaZdraví

Víte, jaké je tajemství zdravého života?

Chcete-li žít zdravým životním stylem, je potřeba podniknout určité kroky, které k němu vedou. V dnešní uspěchané době plno lidí tvrdí, že nemá čas na životní změny jejich zavedené rutiny. Skutečnost je ale taková, že každodenní stres má vliv na naše tělo, mysl a celkové zdraví. Prvním krokem k vyššímu zdraví je začít zařazovat malé inovace do vašeho života. My vám dnes ukážeme tyto malé krůčky, které vedou ke zdravému stylu života.

Stanovte si cíle

Svých snů můžete dosáhnout pouze tehdy, stanovíte-li si pevně dané cíle a priority. Jedině tak můžete dosáhnout úspěchu a štěstí. Když budete vědět, jakým směrem věnujete svůj čas a úsilí, je snadnější se soustředit na daný cíl. Za každý úspěšný krok se nezapomeňte v míře odměňovat. Tvrdá neoceněná práce často vede k malé sebekázni.

Zjistěte své výživové hodnoty

Všichni víme, že ke správnému zdraví jsou zásadní dobré výživové hodnoty. Pokud vám chybí některé potřebné složky, může to vést k řadě nemocí a komplikací, jak fyzických, tak psychických. Každodenní výživná strava tak pomáhá tělu poprat se všemi věcmi, které ho za celý den potkají. Proto, než začněte s omezování a změnou jídelníčku, nechte si vyšetřit, zda má vaše tělo dostatečné množství vitamínů a minerálů. Pokud ne, zaměřte se především na ty, které neúmyslně do jídelníčku nezařazujete.

Není vitamín jako vitamín

Každodenní přísun vitamínů a minerálních látek je pro lidský organismus nad míru důležitý. Funkce těla jsou totiž podmíněny jejich přítomností v krvi. Je však také potřebné si uvědomit, jaký druh vitamínu přijímáme. Někdo preferuje lékárenské doplňky stravy, jiný volí pouze přirozenou cestu pomocí vyvážené stravy. Samozřejmě, že pro tělo je druhá varianta mnohem lepší. Je ale nadmíru důležité, abyste věděli a znali, jak spolu minerály spolupracují a na co se popřípadě váží jednotlivé vitamíny. Některé jsou totiž rozpustné v tucích, jiné ve vodě, a proto může například zelenina obsahovat celou řadu vitamínů, avšak jestli ji dobře nezkombinujete s jinou potravinou (například rostlinným olejem), může se stát, že tělo nedokáže vitamíny z potravy načerpat. Nevíte-li si s tímto problémem rady, obraťte se na svého ošetřujícího lékaře, či výživového poradce.

Jídlo, jídlo

Jeden z nejdůležitějších bodů, který se řadí do zdravého životního stylu, patří samozřejmě jídelníček. Nezdravé jídlo, rychlé občerstvení a řada vysoce zpracovaných potravin může být sice lákavá, ovšem pro zdraví těla nevhodná. Stejně chutné pokrmy si můžete připravit sami doma ze zdravých surovin a zároveň za menší peníz. Mít dobře vyvážený jídelníček je skvělý krok k tomu, být zdravý a fit. Do svého jídelníčku proto zařaďte správný přísun obilovin, ovoce, zeleniny, bílkovin, tuků a cukrů. Možná se někteří z vás udivili posledních dvou položek. Ne všechny tuky a cukru jsou ale nezdravé. Tělo bez nich nedokáže správně pracovat, proto na ně v jídelníčku v žádném případě nezapomínejte a volte jen tu nejdravější formu.

Soustřeďte se na práci

Možná si právě teď kladete otázku, jak vaše koncentrace souvisí se zdravým životním stylem. Je to ale jednoduché. Být produktivní, mít lepší výsledky a včas a dobře odvést práci vede k hlavně k dobrému duševnímu zdraví. A proto se snažte co nejméně odbíhat od práce a během ní se soustředit pouze na ni.

Pijte dostatečné množství tekutin

Pokud se ptáte, který nápoj je pro tělo nejzdravější, je to samozřejmě voda. Ta udrží vaše tělo po celý den bez pocitu dehydratace. Čerstvá voda může eliminovat nepříjemnou bolest z hladu, vyplavuje škodlivé toxiny z těla a je potřebná pro správné fungování organismu. Ovšem nepřehánějte to s ní. Pokud nevykonáváte fyzickou aktivitu a vážíte kolem 70 kg, vypijte maximálně 2,5 l denně. Vysoký příjem tekutin může vést ke zbytečnému zatěžování orgánů.

Tip: Nejste-li si jistí, kolik byste měli denně vypít tekutin, nechte si provést celkové měření těla, na kterém vám i doporučí denní příjem tekutin.

Nezanedbávejte spánek

Bez ohledu na věk a pohlaví, spánek je nezbytnou součástí každého lidského jedince. Spánek je prospěšný ke správné funkci hormonů, detoxikaci a regeneraci těla. Budete-li spát dostatečný počet hodin (minimálně 6), vaše tělo bude fungovat tak, jak má a vy nebudete mít následující den problém s jakoukoliv aktivitou.

Ke zdravému životnímu stylu patří samozřejmě fyzická aktivita. Ovšem o té si povíme jindy.

Zařazujte do svého života pomalé změny, které povedou ke zdravému životnímu stylu. Jakmile se zlepší vaše zdraví, zlepší se i jeho celková kvalita.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button