Přírodní léčbaZdraví

Víte, co se stane v mozku, pokud každý den sníte jednu kyselou okurku?

Věděli jste, že přirozeně kvašené kyselé okurky, mohou hrát roli v pocitu, že máte dostatek štěstí? Okurky a další fermentované potraviny mají schopnost zmírňovat úzkost – působí jako anxiolytické činidlo.

Neurózy a úzkosti lze tedy zmírnit konzumováním okurek a kvašených přísad, jako je např. kysané zelí.

Výzkumník Matthew Hilimire zkoumal tento efekt na College of William & Mary. Výsledky výzkumu poukázaly na významné snížení sociální úzkosti a neuróz u jedinců, kteří denně konzumovali fermentované složky.

Kromě toho vědci potvrdili, že zdravý žaludek vede ke zdravému mozku. Ve skutečnosti se podporou serotoninu v těle, zvyšuje hladina pocitu štěstí, čímž je podporováno správné myšlení a dochází ke snížení pocitu zkreslené úzkosti. Mozek na úzkost zkrátka nemá čas. Podívejte se na video pro podrobnější vysvětlení tohoto fascinujícího spojení mezi fermentovanými potravinami, zdravou myslí i žaludkem.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button