Jídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Jak vám vaše tělo říká, že vám chybí železo?

Mrkněte se na to, jak fyzicky poznáte, že trpíte nedostatkem železa. Pokud jste zvyklí na to, že jste plní energie, která je rázem tatam, pak jde už o první známku nedostatku železa v těle. Ženy tímto nedostatkem trpí daleko více než muži…

Co následuje tomuto nedostatku? Především chudokrevnost, která nás zdravotně značně omezuje, především co se týče nezbytnosti červených krvinek, které fungují jako transportní systém, který šíří kyslík. Pokud klesne počet vašich červených krvinek, vede to k únavě a k dušnosti.

Nedostatek železa v těle je vždy způsoben špatným stravováním. Nejohroženější lidé jsou ti, kteří nejí dostatek listové zeleniny. Nedostatek železa však může být také způsoben ztrátou krve, nedostatečnou produkcí červených krvinek, pooperačními komplikacemi, anebo neschopností těla absorbovat železo.

V tomto případě je třeba dostat železo na svou původní úroveň. Jaké jsou další známky toho, že vám železo chybí?

Je to například potřeba chuti na neobvyklé látky, jako je například papír, dokonce i led.

Dále pokud máte zbarvené křehké nehty, rovněž vás tělo varuje nedostatkem železa.

Máte jako ženy knírek? I nadměrné ochlupení je typické pro nedostatek železa, tak jako popraskané rty, které krvácejí už jen při tom, když se smějete.

Dále máme oteklý jazyk – i ten je příznakem nedostatku železa v těle, přičemž tento otok nás značně omezuje při polykání nebo mluvení.

Další známkou je brnění nohou. Syndrom neklidných nohou, přetrvávajícího brnění, tahání, pocitu pálení na nohou a podobně, je známkou nedostatku železa.

V rámci doplnění tohoto vitamínu je třeba užívat buď samotné doplňky  železa, nejlépe v kombinaci s vitamínem C, aby se zabránilo zácpě. Jinou možností je stravování v podobě listové zeleniny a ryb.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button