BylinkyKrásaPřírodní léčba

Úžasné využití zeleného čaje v péči o pleť

Zelený čaj se jako lahodný a zdraví prospěšný nápoj konzumuje již po celá staletí. Ne každý však ví, že má pozitivní účinky i na naši pleť a to nejen jeho konzumace. Lze jej využívat i jako kosmetický prostředek. Objevuje se jakou součást některých přípravků určených k péči o tělo. Existuje celá řada možností, jak zelený čaj zařadit do své každodenní péče. Využít k tomu můžete buďto klasické čajové lístky nebo prášek Matcha.

Parní čajová lázeň

Tento způsob není až tak častý, přesto má pozitivní účinky na pleť a to především pro ty, komu se ucpávají póry. Postačí si připravit horký čajový výluh, který umístíte do široké nádoby, obličej nakloníte nad nádobu a hlavu si zakryjete šátkem nebo ručníkem tak, aby se pára uvolňující se z výluhu dostala na obličej. Pokožka obličeje musí bát předem očištěna od kosmetických přípravků které běžně používáte.

Toner

Pokožku osvěží a zlepší její vzhled, Postačí, když si uvaříte šálek zeleného čaje, necháte vychladnou a uložíte do lednice. Použijte vždy, když potřebujete pokožku osvěžit. Stačí jej nanést na obličej a nechat chvíli působit.

Obličejová maska

Výluh ze zeleného čaje smíchejte se stejným dílem jedlé sody a vzniklou směs naneste na obličej. Pokud máte pokožku hodně vysušenou, můžete do směsi přidat lžičku medu.

Vyzkoušet můžete i jemnější variantu, použijte Matcha čaj. Jednu lžičku prášku smíchejte s jednou lžičkou medu. Vytvoříte tak jemnou směs, kterou nanesete na obličej a necháte působit po dobu 10-15 minut.

Peeling

Pomáhá odstraňovat vrstvu odumřelých kožních buněk a udržuje póry otevřené, díky čemuž eliminuje výskyt akné. Pro jeho výrobu postačí malý šálek zeleného čaje, do kterého přidáte několik polévkových lžic krystalového cukru. Množství záleží na tom, zda chcete peeling použít jen na obličej nebo na celé tělo. Peeling můžete také obohatit medem, který má antibakteriální vlastnosti.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button