Babské radyJídlo a receptyKrásaPřírodní léčbaZdraví

Účinky kokosového oleje

Kokosový olej perfektně zvláčňuje vlasy, dokonce i léčí problémy s lupy a zanechává vaše vlasy měkké, lesklé, ale především zdravé. Kromě toho se však tento olej používá na samotnou kůži těla či v kuchyni. Velmi oblíbený je k hydrataci pokožky nebo jako náhražka másla. Kromě toho udržuje také fit srdce.

Díky esenciálním mastným kyselinám a vitamínu E zabraňuje kokosový olej vypadávání vlasů, ale rovněž vlasům přidává lesk a zabraňuje rozštěpování konečků.

Pokud takto budete kokosový olej používat jako masku, docílíte sexy vlasů, které se budou vyznačovat bujnou hřívou a elasticitou. Díky tomu je tento olej efektivní regenerace při častém barvení vlasů.

Zdravotní výhody kokosového oleje:

  • Snižuje poškození vlasů – figuruje tak jako jedinečný přírodní kondicionér. Pomáhá vlasům udržet proteiny, zatímco vitamíny a minerály v kokosu vyživují pokožku hlavy a vlasů. Matné, poškozené, rozštěpené vlasy zažijí regeneraci.
  • Kokosový olej zabraňuje vypadávání vlasů, čehož si byli vědomi již obyvatelé jihovýchodní Asie a Indie, kteří tento olej používali po dlouhá léta. Kyselina laurová v kokosovém oleji zabraňuje množení bakterií, zbavuje svědění a ekzémů.
  • Kromě toho je tento olej výborným lékem na lupy, a to díky antibakteriálním a antifungálním vlastnostem.
  • Bojuje rovněž proti suchým vlasům, protože je zvlhčuje díky vitamínu E. Kokosový olej tak zastupuje přírodní cestou kondicionéry.
  • Také nás chrání proti vším, tím pádem nahrazuje rovněž šampony proti vším. Vlasy se nám díky němu snadněji rozčesávají a zbavujeme se veškerých chemikálií, které nám během dne na vlasech ulpěly. Vůně tohoto oleje odpuzuje vši.
  • A dále kokosový olej minimalizuje nevzhledné roztřepené konečky.

Postup při nanášení tohoto oleje na vlasy se různí podle použitého materiálu. Existuje kokosový olej v tekutém stavu, ale také v hmotě, která se roztápí až při teple.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button