BylinkyPřírodní léčba

Tyto éterické oleje zařaďte do své letní lékárničky. Bojují proti hmyzu, zklidní a mají další pozitivní účinky

Dáváte-li přednost domácí lékárničce přírodního charakteru, neměly by v ní chybět některé základní éterické oleje. Ty mohou být šikovnými pomocníky nejen v domácnosti, ale i během vašich letních cest. Jsou malé a velmi snadno je přibalíte do svého zavazadla. A které oleje to jsou?

Levandulový éterický olej

Lze jej použít v malém množství a neředěný na drobné ranky a popáleniny. Předchází vzniku jizev. Je vhodnou volbou i jako repelent proti hmyzu, neutralizuje bodnutí. Pokud jej přidáte několik kapek do nosného oleje, vytvoříte si tak masážní olej s relaxačními účinky. Vítané jsou i jeho vlastnosti antiseptické, antibakteriální, uklidňující a relaxační. Kromě toho podporuje dobrý spánek.

Levandulový olej

Tea tree olej

Jedná se o olej vyrobený z australského čajovníku. Mezi jeho výhody patří vlastnosti antibakteriální, antivirové a protiplísňové. Je šikovným pomocníkem na drobné poranění kůže – odřeniny, škrábance nebo drobné popáleniny.

Citronový éterický olej

Dá se použít při výskytu mykózy nohou, na místa pokousaná hmyzem. Má antiseptické, antibakteriální a adstringentní účinky. Působí jako příjemný osvěžovač vzduchu.

Lemongrass – éterický olej z citronové trávy

Je používaný jako odpuzovač hmyzu. Před jeho aplikací na kůže je potřeba jej rozředit v nosném oleji. Využívá se díky svým účinkům antimikrobiálním, antioxidačním a deodoračním. Pokud jej použijete do aromalampy, pomáhá v boji proti stresu, únavě a depresím.

Mátový esenciální olej

Má zklidňující účinky na svědivou pokožku. Postačí, když přidáte jednu kapku do koupele. Má zklidňující účinky na žaludek – zředěný v nosním oleji a vmasírovaný do pokožky. Do koupele nohou (1-2 kapky) funguje jako deodorant a také nohy ochladí. Přidáte-li kapku do krému, pomáhá snižovat podráždění pokožky a její zarudnutí způsobené slunečními paprsky. V aromalapmě se využívá jako stimulant a osvěžovač mysli. Zvyšuje vaši koncentraci. Není vhodný při nespavosti.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button