Krása

Trápí vás povadlá pleť? Poradíme jak na to!

Pár let na kontě člověka neznamená, že by vaše pleť neměla vypadat překrásně. Pokud poslední dobou pociťujete, že rozlohově největší orgán vašeho těla ztrácí na pružnosti, měli byste vědět, že existuje mnoho skvělých, efektivních, zcela bezpečných, a přírodních metod, jak pleť zpevnit. Čtěte dále a dozvíte se, jaké to jsou.

Banánová zázračná maska

Rozmačkejte zralý banán a smíchejte ho s jednou polévkovou lžící olivového oleje a jednou lžící medu. Tato pleťová maska kombinuje některé nejvíce výživově vydatné potravinové doplňky a je skvělá pro vaši pleť. Pomůže vám vzpružit pokožku, zpevnit ji a dodá vám zdravou barvu a záři. Stačí aplikovat tuto zkrášlující péči a budete do chvilky vypadat, jako byste právě opustila luxusní péči v lázních. Tato pleťová maska je zejména užitečná, pokud vaše pokožka produkuje příliš mnoho mazu. Nejen že ho maska zreguluje, ale vaše pleť po ní bude jenom zářit. A jako přidaný bonus, pokud vám na konci něco málo zbyde, můžete směs přidat například do koláče.

Jahodovo-jogurtové blaho

Rozmačkejte několik zralých jahod a smíchejte je s kelímkem bílého jogurtu. Takto vzniklá maska se obvykle aplikuje na obličej, ale pokud máte nějaký čas nazbyt a jste extra odhodlaní, můžete ji aplikovat i na zbytek těla. Nejen, že tato kombinace božsky voní a stejně tak krásně vypadá, ale má také úžasné efekty na povislou kůži. Bílý jogurt je běžnou ingrediencí v domácích zkrášlujících receptech, díky svým hydratujícím vlastnostem. Společně s jahodami vám pomůže zlepšit cirkulaci vaší krve a zpevní pleť. Po této pleťové masce se budete nejen cítit, ale i vypadat o mnoho let mladší!

Použijte přírodní oleje na zpevnění pokožky

Existuje mnoho přírodních olejů, které mohou dělat zázraky pro vaši pleť. Mají schopnost ji udělat jemnou, ale pevnou, a dodají vám úžasný mladistvý vzhled. Některé z nejpopulárnějších olejů používaných na povadlou pleť jsou například mandlový, kokosový, avokádový olej či olej z hroznových semínek. Můžete je použít mnoha rozličnými způsoby. Nejjednodušší ej pravděpodobně nanést tenkou vrstvu na obličej a masírovat, dokud se olej nevsákne do pokožky. Oleje můžete také smíchat s bambuckým máslem a tekutým vitamínem E, nebo je přimíchat do vašich oblíbených krémů na péči o pleť.

Mořská síla

Pokud se několikrát týdně naložíte do koupele s obsahem mořské soli, výrazně tím prospějete vašemu celému tělu. Mořská sůl pomáhá zklidnit mysl, a zpevnit a zjemnit pokožku. Zároveň se také postará o jakákoli možné infekce, které ohrožují vaše tělo. Koupel z mořské soli vám také pomůže uvolnit napětí a vyčerpání z průběhu dne.

Peeling z jedlé sody

Smíchejte jedlou sodu s teplou vodou, aby vznikla jemná pasta. Tu aplikujte v kruhovitých pohybech po celém obličeji. Jedlá soda je skvělé činidlo na odstranění mrtvých kožních buněk a pomáhá redukovat problémy s příliš mastnou pletí a akné. Po její aplikaci je pleť velmi jemná, póry jsou zmenšené, a vrásky vypnuté. Pokud vaše pleť vypadá unaveně a povisle, jedlá soda ji ihned oživí.

Citrónový esenciální olej

Vůně citrónu je většinou spojována se svěžestí a energií, a přesně tak bude vaše pleť vypadat po nanesení tohoto éterického oleje. Citrón je skvělý všestranný citrus, který může být použit na všemožné úkoly po celém domově a pro kosmetické účely. Je neškodné, přesto velice účinné antiseptikum. Pokud jste někdy v minulosti použili antibakteriální mýdlo, jistě víte, že je po něm vaše pleť suchá a popraskaná. Citrónový esenciální olej na druhou stranu redukuje produkci mazu bez poškození kůže. Navíc stahuje póry, vyhlazuje vrásky, a vypíná pokožku. Aplikujte citrónový éterický olej na obličej za použití vatového tamponu, nebo ho smíchejte s vodou a na pleť nastříkejte.

Esenciální olej z pelargonie (Geranium)

Tento esenciální oleje má neuvěřitelné síly, když přijde na zlepšení stavu pleti. Některé ženy trpí na mastnou pleť náchylnou na akné, což je samo o sobě náročný problém, nehledě na to, když je ještě zkombinován se stárnoucí pletí, která ztrácí svůj půvab. Pokud jste jednou z těchto žen, už nadále nemusíte táhnout tíhu své pleti, esenciální olej z pelargonie vám již jde na pomoc. Tento posilující produkt má mnoho přínosů – zpevňuje pokožku, reguluje produkci mazu, redukuje pupínky, a ještě navrch toho všeho vyhlazuje vrásky. Jednoduše naneste pár kapek na váš obličej za použití vatových tamponů, nebo tento éterický olej smíchejte s vaším běžným krémem na pleť.

Získání jemnější, hladší, pevnější, a celkově mnohem krásnější pleti je možné ve všech letech. Nezáleží na tom, jaké všechny druhy vlivů ze životního prostředí vaše pleť vytrpěla, nebo jak moc je unavená. Vše co musíte udělat, je aplikovat výše zmíněné metody několikrát týdně a brzy sami uvidíte i pocítíte výsledky.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button