Přesto ovšem mnohdy infekce virového původu přijdou, a to často velmi nečekaně. Většinou je doprovází kašel. Jedná se prakticky o jakýsi obranný mechanismus lidského těla. To se brání ucpání dýchacích cest. Jednat se může o dráždivý suchý kašel anebo o vlhký typ, který má za hlavní úkol zbavit ústní dutiny hlenů. Podívejme se tedy mnohem podrobněji na některé tradiční přírodní metody, jejichž prostřednictvím se i velmi nepříjemného kašle lze zbavit.

Parní lázní dutiny uvolníte

Máte alespoň trochu prostornější koupelnu? Pak je čas vytvořit ty správné parní lázně. Stačí se pouze zavřít a utěsnit škvíry ve dveřích, aby nemohl ven teplý vzduch, jenž vznikne jak vytápěním, tak i napouštěním horké vody do vaší lázně. Přidáte si vonný olej, sůl, případně další ingredience a ten správný odpočinek může začít. Ponořte se do vody co možná nejdéle a dýchejte horký vzduch. Mělo by se vám minimálně pro danou chvíli ulevit.

Silná trojka: cibule, česnek a křen

Výborné účinky má při kašli cibule a česnek. Cibuli je třeba rozkrájet a dát spolu s rozmačkaným česnekem blízko postele. Ano, zrovna libá vůně se z vaší ložnice linout nebude, nicméně účinky jsou výborné. Jedná se prakticky o přírodní druh antibiotik. Stejně tak má výborné účinky křen. Je poněkud štiplavějšího rázu, což jste jistě poznali již v momentu, kdy jste si ho strouhali třeba k uzenému masu. Výborné je smíchat nastrouhaný křen se 2 lžičkami medu. Následně tuto přírodní medicínu můžete užívat třikrát za den po jedné malé lžičce.

Eukalyptus, šalvěj a jiné bylinky

Výbornou volbou jsou také nejrůznější bylinky. Jakýmsi přirozeným bojovníkem proti kašli je eukalyptus. Stačí si pořídit eukalyptový olej a využít služeb aromalampy. Bez problémů jej lze ale nakapat klidně i do horké koupele. Úleva by měla přijít do několika málo minut. Výborná je i voňavá šalvěj. Takové bonbony, které jsou jí ovoněné, chutnají perfektně a mají také dobré účinky.

Čtěte:  Nápoj z Amazonie vám dodá chuť do života

Nezapomínejte ani na tropické ovoce

Doslova gejzír vitamínů a dalších lidskému organismu prospěšných látek slibuje tropické ovoce. Bohatě postačí citrony, jež jsou v supermarketech zcela běžně k dispozici za celkem nízkou cenu. Pokud si do nosu nakapete každé ráno a večer tři kapky šťávy, uleví se vám. Jen je zapotřebí vyvarovat se styku samotné citronové šťávy a očí. Ať už se sháníte po jakémkoli tropickém ovoci, můžete si jej vybrat třeba s výraznou slevou na internetu. Pomohou vám k tomu slevové kódy, jež jsou k dispozici na Buykers.com.

ZANECHAT ODPOVĚĎ