Přírodní léčbaZdraví

Tlustice v domě přitahuje peníze jako magnet: Poznejte energii chi

Máte rádi rostliny? Každý je většinou miluje a obklopuje jimi nejen dům, ale i jeho okolí. Rostliny mají velmi úžasné vlastnosti – od čištění vzduchu od prachových částic až po vznik pozitivní energie vašeho domova. Víte, co je Feng Shui?

Mnoho lidí má zájem o principy Feng Shui, co se týče interiérového designu. I to je důvod, proč si tu budeme povídat o tomto stylu z hlediska barev, nábytku, dekorací a rostlin. Jaké mají rostliny postavení v našem domě? Dovolte nám říci pár slov o Feng Shui.

Feng Shui je stará čínská metoda praktikována po tisíce let – zkoumá interakci lidí a jejich prostředí. Ve skutečnosti mají tato slova hlubší význam, znamenají „vítr a vodu“. Jsou snad znamením ovlivňujícím neviditelné síly na nebi i tok energie na Zemi? Rozhodně se vám snaží přinést rovnováhu a harmonii do vašeho obydlí i vztahů díky přirozenému toku energie.

Měli byste také vědět, že Feng Shui je technika založená na principu všech živých a neživých věcí. Existují v nekonečném vesmíru, který pulzuje s chi neboli životní sílou. Chi je druh energie přinášející obnovu energie, která prospívá našemu zdraví. Pokud jde současně i celkově o životní prostředí, volba objektů, které si umisťujeme do prostorů v domě, ovlivňuje kvalitu našeho života a naše blaho. Rostliny a květiny mohou být při získávání chi energie velmi důležité.

Mezi základní funkce pokojových rostlin patří samozřejmě produkce kyslíku. Jak jsme se zmínili již na začátku, rostliny čistí vzduch od prachu a chrání nás před škodlivostí elektromagnetických polí. Přinášejí krásu a pozitivní energii, znovu nás kontaktují s přírodou.

Odborníci Feng Shui tvrdí, že stálezelené rostliny vyzařují kromě dobré energie i naladění se na oblast podnikání. Pokud lze o nějaké rostlině říci, že evokuje štěstí, přátelství a materiální bohatství, je to právě Crassula ovata, známější pod názvem Tlustice vejčitá (Jade plant). Od jejích vlastností se tak odvozují i jiné názvy pro její jména, např. strom přátelství, peněz a štěstí. Je velmi odolná a snadno se o ní stará.

Jaký druh rostliny je Crassula ovata?

Tato rostlina je evergreenem Afriky, ale stala se velmi populární po celém světě. Má krásné zelené a oválné listy připomínající mince. Jsou pevné, lesklé a hladké, ukládají v sobě vodu. Brzy na jaře může kvést malými bílými nebo růžovými květy připomínajícími hvězdy. V závislosti na úrovni slunečního záření dostávají listy při okrajích červenou barvu, ale nemusí to tak být. Rostlina potřebuje přezimovat od října do dubna. Když jí rostou nové stonky jsou stejně kvalitní a přejímají barvu listí, ale postupně stárnou, stávají se hnědými a dřevitými.

Jak pěstovat a jak o ní pečovat?

tlusticePro reprodukci rostliny se dají použít dva způsoby. Prvním je snížit větvičku od 5-15 cm její délky, nechat uschnout a za pár dní jí zasadit do čistého písků nebo kombinovat se zeminou. Půda by měla být vlhká tak akorát, aby řízky nezačaly uhnívat. Než zakoření bude to trvat necelý měsíc, poté se samostatně přesadí do kvalitnější půdy. Druhou technikou je uříznutí listu z větvičky. Její rozmnožování podpoříte půdou, která je vhodná pro všechny sukulenty. Skládá se z 20% humusu, 40% písku, 20% kompostu (zbytek může být štěrk a rozbité cihly).

Ke svému růstu nepotřebuje velký květináč, ale zásadní roli hraje kvalita půdy. Obohacená o hnojivo urychluje rostlině růst. Pro nádherný vzhled je nutné prořezávání. Od října do dubna je v zimním spánku a ideální klima v tomto období je cca 10 ° C.

Co symbolizuje?

Je symbolem štěstí. Rozhodně je perfektním dárkem pro někoho, kdo začal s podnikáním nebo uzavřel manželství. Pro takové účely je Crassula znamenitou volbou. Jadeit/jade je také významným kamenem a tato rostlina má zelenou barvu podobnou tomuto nefritu. Listy jsou připodobňovány mincím a přitahují tak materiální bohatství a prosperitu.

Chcete-li, aby tato rostlina měla význam pro finanční požehnání, umístěte jí do jihovýchodního rohu vašeho domova. Každý nový list bude znamenat zvýšení vašeho bohatství. V období květenství znázorňuje hluboké přátelství. Růžové a bílé květy odráží jemnou péči a pozornost, kterou jí majitel dal. Sladká vůně tak určuje trvající přátelství.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button