Jídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Správný výběr zubní pasty

Správný výběr zubní pasty je základem zubní hygieny. Nevybírejte si pokud možno ty kousky, které disponují mikrokuličkami, které slibují snadnější čištění chrupu. Jedná se totiž o nebezpečný výrobek z plastu. Kuličky mají figurovat jako pomocník při odstraňování zbytků jídla z chrupu a při odstraňování zubního plaku. To je sice fajn, jenže co se s nimi děje dál?

Tyto součásti zubní pasty se vyrábí z polyethylenu a naleznete je rovněž v peelingových výrobcích, sprchových gelech a dalších kosmetických či hygienických produktech. Rozhodně však nejsou BIO, pokud výrobce neudává, že jde například o meruňková či hroznová jádra.

V této sféře se proto doporučuje, vyrábět si homemade peelingy právě čistě z přírodních ingrediencí, jako jsou rozemleté pecky či sůl. Umělé kuličky nejsou bezpečné pro naše zdraví. Snadno se nám totiž dostanou do organismu, a to zejména pokud máme otevřené rány. U zubních past se pak může stát, že zmiňované kuličky spolkneme.

zubní

Z umělé hmoty se tyto ingredience vyrábí zejména proto, že jde o levnou verzi peelingu. Kuličky se vyrábí v rámci recyklace z rozpuštěné hmoty a výrobci nemusí jít z kapsy příliš peněz, které by jinak vydal z BIO složky v podobě rozdrcených pecek ovoce, jež jsou šetrnější k našemu tělu.

Kromě plastových kuliček existují i rozpustné verze, avšak i zde je složení veskrze chemické. Vyzkoušejte proto raději homemade recepty anebo prodejné produkty, které využívají například chia semínek nebo třtinového cukru.

Vedle nebezpečí plastových kuliček pro náš organismus ještě hrozí ekologický dopad na přírodu. Kuličky totiž přes náš vodovodní odpad putují dále do jezera, potoka anebo oceánu. Co se děje pak, je zjevné – ryby kuličky polknou, zanesou se touto chemií, člověk uloví rybu a spolu s ní zkonzumuje pesticidy a těžké kovy, kterými se ryba za svůj život stravováním  odpadu zanese. A takhle se koloběh neustále opakuje.

Vznikly tak nejrůznější společnosti v boji proti mikrokuličkám, kdy samotným průkopníkem byla dentální hygienista a bloggerka, která rozhodně není ve své branži mimo mísu. Celou problematiku v rámci zdraví a ekologie prezentovala a rovněž uvedla, že kuličky mohou zapadnout pod dáseň a naopak hromadit mikroorganismy, kvůli čemuž vzniká zánět.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button