Babské radyHubnutíJídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Jak silný je zázvorový čaj?

Zázvor je koření. Zázvor využijete při pečení oblíbených cookies a perníků. Zázvor je však perfektní rovněž v asijské kuchyni. Ale také jaké ozdravný mok. Nastává doba chřipek, podzim je nenávratně tady a právě zázvor je tím nejefektivnějším přírodním řešením…

V Anglii zase milují zázvorovou limonádu, která vás pěkně vyštípe v krku. Jaké má ale účinky tato starodávná rostlina?

Zázvor pochází z Asie. Již po tisíce let se používá v Číně jako léčivá rostlina, která roste spolu s bílými nebo žlutými květy. Mimo jiné se dostala již také do Afriky a jižní Ameriky.

Kořen zázvoru obsahuje oleje a silné látky, které léčí naše tělo. Existuje pak mnoho způsobů, jak zázvor podávat – jako doplněk stravy, jako prášek (vhodné do kari nebo do dýňových koláčů), nebo jako nastrouhaný kořen do čaje či omáček.

Zázvor jako takový léčí nevolnost těhotných žen. Odstraňuje tedy nežádoucí vedlejší projevy těhotenství. Dále pomáhá pacientům po chemoterapii. Rovněž léčí mořskou nemoc – nachystejte si jej proto na své dobrodružné cesty na moři.

Dále tento přírodní lék využijete při bolestech svalů. Můžete se tak nyní zase plně oddávat cvičení, klidně i dvakrát denně. Zázvor nabízí protizánětlivé vlastnosti a působí jako lék proti bolesti. Pravidlem však je tento kořen užívat pravidelně. Čili čaj by se měl stát vaší denní rutinou, tak jako pohyb.

Záněty jsou spojeny s mnoha dalšími nemocemi, artritidou, srdečními chorobami, Alzheimerem a podobně. Napadají imunitní systém, které nás pak již nechrání před infekcemi, které dále poškozují naše tkáně. Některé potraviny mohou podporovat rovněž vnější záněty, jsou to například nasycené a trans-tuky, kukuřičný a sójový olej, cukry, červené maso, mléčné výrobky a rafinované uhlohydráty. Zázvor pomáhá jejich dopady mírnit.Nezapomeňme ani na pacienty s osteoartrózou, které na záněty trpí rovněž. Tato přírodní cesta je pro ně daleko větším řešením než medikamenty.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button