Přírodní léčbaZdraví

Jak si vyrobit ze superfood Spiruliny masku na tvář pro kůži bez vad

Zelená tvář obvykle není pozitivní věc, ale pokud používáte masku ze spiruliny, je to v pořádku. Maska dodá pleti výživu a zdravý vzhled. Je vhodná pro všechny typy pleti, dokonce i pro pleť s akné či náchylnou k vysoušení.

Suroviny:

  • 3/4 lžičky prášku spiruliny
  • 1 lžička medu
  • 1 lžička bílého, neslazeného jogurtu
  • 1 kapka esenciálního oleje (geranium, levandule, kadidlový, patchuli)

Postup a použití:

  • Všechny suroviny smíchejte ve skleněné misce, vytvořte kompaktní směs.
  • Vzniklou směs nanášejte prsty nebo štětečkem na obličej, vyhýbejte se oblastem kolem očí.
  • Nechte několik minut působit a následně obličej řádně opláchněte.

Maska vystačí na dvě použití, zbývající směs uchovejte v lednici, vydrží vám dva dny. Před použitím nechte nějakou dobu při pokojové teplotě.

Spirulina

Tato zelená řasa bývá opomíjena, přesto našemu tělu nabízí celou řadu prospěšných látek. Je bohatá na bílkoviny, železo, antioxidanty, hořčík a vitamíny skupiny B. Obsahuje velké množství vápníku. Antioxidanty pomáhají zpomalovat procesy stárnutí a redukují vrásky.

Med

Zklidňuje a regeneruje pokožku, má přirozené antibakteriální vlastnosti a je ideálním prostředkem pro očistu pokožky. Působí jako zvlhčovač a pokožku tak udržuje vláčnou a pružnou.

Jogurt

Tato potravina obsahuje velké množství probiotik, kyselinu mléčnou a alfa hydroxykyselinu (pomáhá odstraňovat odumřelé kožní buňky). Pokožku zanechává svěží a pomáhá v boji proti vráskám.

Éterické oleje

Existuje celá řada éterických olejů, které nabízejí různé možnosti využití. Výše jmenované oleje pomáhají obnovovat a omlazovat pokožku a bojují proti jejímu stárnutí.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button