HubnutíKrásaZdraví

Sezóna okurek je tady. Využijme všechny benefity, které nabízejí našemu tělu, některé překvapí

Okurky jsou plné vody a našemu tělu poskytují vlákninu. To však zdaleka nejsou všechny benefity, které může naše tělo z této chutné zeleniny, čerpat.

Dokonalý zdroj antioxidantů

Tato křupavá zelenina obsahuje bioaktivní sloučeniny mezi něž patří lignany, taniny, flavonoly (fisetin) nebo cucurbitacin. Tyto sloučeniny mají schopnost zachycovat volné radikály, které škodí našemu tělu. Také pomáhají bojovat proti oxidačnímu stresu. Ten je zodpovědný, kromě jiného, za vznik některých zánětlivých obtíží.

Podpora detoxikace těla

Cucurbitacin podporuje činnost trávicí soustavy a jater. Okurky patří také mezi přirozená diuretika, podporují vyšší tvorbu moči, díky tomu snáze odstraníme z těla škodlivé látky a sloučeniny, které vznikají během metabolických procesů. Také pomáhají eliminovat nadýmání a nepříjemné zadržování vody.

Podpora trávení

Díky vyšším obsahu vody a vláknině pomáhají okurky bojovat proti zácpě. Mají velmi nízký obsah kalorií, jsou tedy vhodnou volbou při redukční dietě. Vyšší obsah hořčíku a dalších elektrolytů podporuje správnou funkci střev. Pokud je zkombinujeme s melounem, limetkou nebo avokádem ve formě smoothie, připravíme si dokonalý nápoj proti nadýmání a podpoříme dobré zažívání.

Podpora silných kostí

Přestože se v okurkách nenachází vápník, jsou našemu tělu prospěšné a to díky vitamínu K, který umožňuje správné zpracování a vstřebávání vápníku nebo hořčíku. Ty jsou zodpovědné za pevnost kostí.

Vitamín K však plní i další důležité funkce – podporuje zdravý metabolismus a správné vstřebávání živin a neurologické funkce, pozitivně ovlivňuje zdraví srdce a může pomoci chránit tělo před výskytem rakoviny. Nesmíme zapomínat, že vitamín K je rozpustný v tucích.

Péče o pokožku

Okurku můžeme využít i k péči o pokožku a to nejen její kombinací. Plátky okurky pomáhají bojovat proti otokům pod očima. Antioxidanty v okurkách obsažené pomáhají snižovat podráždění kůže a jsou účinnými pomocníky v případě, že to přeženeme s opalováním. Okurkový zábal zchladí rozpálenou a podrážděnou pokožku.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button