Babské radyPřírodní léčbaZdraví

Jak se zbavit nadýmání: domácí prostředky, které fungují

Komu z nás by se líbil pocit nafouklého břicha? Tento pocit způsobuje především nevhodná strava, která obsahuje velké množství průmyslově zpracovaných potravin a velké množství uhlohydrátů, které tělo špatně zpracovává.

Kromě vhodných stravovacích návyků může proti nadýmání také pomoci celá řada domácích prostředků.

Pampelišky

Tyto běžně se vyskytující rostliny obsahují velké množství vlákniny, která podpoří vaše lepší trávení. Z listů si můžete připravit salát nebo lahodný čaj.

Probiotika

Mezi potraviny, které obsahují větší množství probiotik, patří kefír, kombucha nebo jogurty. Tyto potraviny zásobují vaše střeva zdravými bakteriemi.

Lněné semínko

Přestože je maličké, je to jedna z největších věcí pro náš trávicí systém. Poskytuje našemu tělu vynikající rovnováhu rozpustné a nerozpustné vlákniny, které společně fungují jako přirozený detoxifer, jež zabraňuje zácpě a nadýmání.

Citron a jablečný ocet

Pokud trpíte nadýmáním pravidelně, vyzkoušejte pít každé ráno sklenici vody pokojové teploty, do níž přidáte lžičku jablečného octa a šťávu z jednoho citronu. Směs pijte na lačno. Jablečný ocet je bohatý na enzymy, které podpoří váš lymfatický systém a zajistí správnou činnost trávicí soustavy. Citronová šťáva je alkalická, takže pomáhá vyrovnat pH vašeho těla.

Okurková voda

Celodenním popíjením okurkové vody dodáte tělu potřebnou hydrataci. Okurka má přirozené diuretické účinky.

Zázvor

Nabízí tělu celou řadu zdravotních výhod. Kromě podpory imunitního systému jsou to jeho detoxikační účinky, podpora trávení, zlepšení krevního oběhu a pozitivní vliv na celou trávicí soustavu, na níž má zklidňující účinky, zmírňuje tvorbu plynů, které způsobují nadýmání.

Banány

Pomáhají udržovat správnou energetickou hladinu a to díky velkému obsahu draslíku, který navíc pomáhá regulovat rovnováhu tekutin, což také může upravit pohyb střev a tím zabránit plynatosti a nadýmání.

Fenyklový čaj

Semena obsahují mnoho těkavých olejů, které pomáhají při zánětu, bojují proti bakteriím a mikroorganizmům a také působí jako antispasmodikum pro odstranění plynu a nadýmání.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button