Přírodní léčbaZdraví

Ranní nápoje, které vyčistí vaše tělo od toxinů

Naše tělo neustále detoxikuje, díky čemuž podporuje naše zdraví. Naše kůže, ledviny a játra vždy pracují na uvolňování nebezpečných toxinů z těla.

Je však velmi důležité konzumovat některé potraviny, které mohou podpořit proces detoxikace, ideální doba je ráno.

Nabízíme některé ranní nápoje, které vám v detoxikaci těla pomůžou

Řepný džus

Hlavní roli v procesu detoxikace těla hrají játra.Řepa obsahuje nejlepší látky pro lepší detoxikaci jater, obsahuje také  antioxidanty , vitamíny, vápník a železo.

Čaj z kořene pampelišky

Pampelišky jsou velmi prospěšné pro detoxikaci jater, protože syntetizují cholesterol a tuky a zlepšují funkci trávicího systému tím, že podporují tvorbu žluči. Pampeliškový čaj najdete v každém obchodě s potravinami. Pijte ráno na lačný žaludek.

Petrželová šťáva

Petrželová šťáva obsahuje celou řadu tělu prospěšných látek – enzymy, antioxidanty, minerály a vitamíny. Petržel má schopnost čistit játra a ledviny, díky čemuž podpoří detoxikaci těla.

Můžete si vytvořit směs petržele s dalšími druhy – okurka, mrkev, citron, meloun nebo celer.

Švestková šťáva

Švestková šťáva má mnoho zdravých přínosů a je také dokázáno, že má silné detoxikační schopnosti. Švestky jsou bohaté na antioxidanty, beta-karoten, železo a draslík. Hlavním důvodem jejich silných detoxikačních účinků je však to, že jsou velmi bohaté na vlákninu, která pomáhá čistit tlusté střevo.

Můžete si vytvořit smoothie nebo švestky kombinovat s hroznovým vínem.

Citronová voda

Citronová voda je velmi jednoduchý nápoj, který však našemu tělu velice prospěje. Pokud ji budete pít na lačný žaludek, vyčistíte svoje tělo a podpoříte dobré trávení. Díky vysokému obsahu enzymů a kyselin v citronu regulujete hladinu inzulínu.

Mrkovový džus

Mrkvový džus má obrovský vliv na detoxikaci, protože má schopnost uvolnit a vyčistit všechny toxiny z jater, také pomáhá při jejich eliminaci. Obsahuje velké množství enzymů a antioxidantů – karotenům, které přinášejí spoustu živin.

Kurkumové zlaté mléko

Kurkuma se používá v mnoha přírodních léčebných prostředcích . Kurkumové mléko může pomoci při čištění krve. Je to možná jeden z nejlepších detoxikátorů jater.

Recept:

  • 1 lžička kurkumy
  • 2 šálky mléka nebo kokosového mléka
  • 1 lžička medu nebo javorového sirupu
  • špetka kajenského pepře
  • ½ čajové lžičky skořice
  • špetka černého pepře
  • malý kousek zázvoru nebo ¼ čajové lžičky zázvorového prášku

Příprava:

Použijte mixér, do kterého dáte všechny přísady a vytvoříte homogenní směs. Nalijte ji do kastrůlku a lehce zahřejte, nevařte.

Voda s drceným lněným semínkem

Pro zdravý trávicí systém potřebujete mnoho vlákniny a lněná semena jsou bohatá na vlákninu. Obsahují jak vlákninu rozpustnou, tak i tu nerozpustnou. Obě podporují správný pohyb střev, podporují vstřebávání živin, zmenšují pocit hladu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button