HubnutíJídlo a receptyKrásaPřírodní léčbaZdraví

Prospěšné výtažky citrónu

Citrony jsou vynikajícím zdrojem vitamínu C. Četné studie prokázaly jejich vynikající přínos pro zdraví. Obsahují totiž vitamin C. A co ten může nabídnout? Ochranu imunitního systému, léčbu kardiovaskulárních chorob, má ale rovněž vliv na prenatální zdravotní problémy, oční choroby či vrásky…

Nejrůznější studie se znovu a znovu zabývají účinky tohoto žlutého plodu. Ukazuje se, že tyto kyselé dary jsou skutečnou prevencí před rakovinou. Dále mají vliv na naše oči, celkovou imunitu a podobně. Pokud si denně dopřáváte vodu s citronem, navyšujete kvalitu svého zdravotního stavu, proto šup šup na tento denní rituál…

Pití citrónové vody předchází dehydrataci, zajímavé je, že právě výtažek z citrónu se postará o celodenní hydrataci.

Tato voda hydratuje nejen váš systém, ale také pokožku, díky čemuž snižuje tvorbu vrásek. Dále přidává na zářivějším zbarvení kůže, snižuje celulitidu a podobně.

Jaká je historie tohoto homemade moku? Citróny se s oblibou používaly až do desátého století. Někdy mezi stoletím jedenáctém pak křižáci propašovali tuto rostlinu zpět do Evropy, odkud přešla do Ameriky ve druhé polovině roku 1400. Citróny si oblíbili zejména námořníci, kteří vyhledávali plody bohaté na vitamín C proto, že je tento vitamín udržel fit na dlouhých i několikaletých plavbách po moři. Dnes jsou nejlepšími pěstiteli citrónů Španělé, Italové, Řekové, Američané a Turci.

Kromě lahodného moku však citrón poslouží také jako přírodní čistící prostředek s příjemným aroma. Využijete jej jako očistu sanitárního zařízení. Přidáním šálku citrónové šťávy do kbelíku s vodou , se vydáváte na ekologickou cestu očisty své domácnosti, která nejen voní, ale i dezinfikuje. Jinou alternativou pak je například provařená esence z kousků citrónů, hřebíčku a skořice, a to v hrnci vody.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button