Bez pochyb se dá říci, že česnek patří k nejzdravějším potravinám na světě. Obsahuje mnoho živin, poskytuje další zdravotní výhody, jak v útlém, tak dospělém věku.
Právě to je již důvodem, proč jej konzumovat. Otrlí jej zvládnou sníst v neměnném stavu, ale v klasické domácnosti volíme raději cestu česnekových pomazánek, či „okořenění“ jídla čerstvým česnekem tak, aby jeho ostrá vlastnost byla chuťově snesitelná.
Trpíte na játra? Dokonce i na plešatost? Máte jiné nemoci? Problémy s tepnami, s krví vůbec? Potřebujete se pročistit? Vypotit toxiny? Jste zimomřiví? Dostali jste zrovna chřipku? Nebo vám snad začaly problémy s dýcháním? Nyní již znáte dostupné řešení.
Právě česnek svými ostrými vlastnostmi, které jsou však ještě stále na akceptovatelné stupnici, co se týče pálení, dokáže z vašeho těla vypudit veškeré jedy. Už i právě proto jste si možná všimli, jak jinak zapáchá váš pot po konzumaci česneku. Z jedné strany se to zdá nechutné, ale na tu druhou – právě se z váš vylučuje všechno to špatné, co tíží váš organismus.
O zázračných účincích česneku věděli už Egypťané, kteří jej s odvahou dokonce žvýkali za syrova. Česnek pro ně figuroval jako antibiotika s léčivými vlastnostmi a Egypťané jej zužitkovali zejména během náročných otrockých staveb pyramid, kdy otroci podléhali různým zánětům, odřeninám, z kterých vznikaly infekce.
Nejsilnější sloučeninou česneku je allicin, který se uvolňuje až drcením česneku, z kterého vytéká šťáva. Už proto se doporučuje jakákoli příprava česneku právě tímto způsobem. Nejde o říz samotný, který nastupuje uvolněním šťávy, nýbrž jde především o onen allicin. Některé babské rady hovoří také o rozdrcení česneku s 15 minutovým odležením, a poté konzumací. Má to být univerzální lék na všechny lidské neduhy. Kvůli zápachu, který nemusí vadit pouze upírům, kuchtičky doporučují i mix drceného česneku s rostlinným olejem a petrželí – zápach rázem vymizí, ale s tím občas i chuť.
Proč ale dávat onen česnek pod polštář?
Ještě nikdo z vás o této metodě neslyšel? Má pomoci dítěti ke kvalitnímu spánku. Jiné osoby si česnek zase dávají do kapsy – pro štěstí. Rovněž česnek užijete při bolestech ucha nebo zubů – postačí vám jej aplikovat jemně do ucha (ne však tak, aby vám do něj zapadl). Co je také zajímavé, mnoho rodin před vařením nechá na rozpálené pánvi tancovat stroužek česneku, aby pohltil veškerou případnou kontaminaci, kterou po sobě zanechala úprava předešlého jídla (zde jde zejména o maso).
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.