Stařecké skvrny, jaterní skvrny, skvrny po akné, to vše patří do hyperpigmentace. Je to neškodný, avšak neestetický vzhled naší kůže. Skvrny mají tmavší zbarvení než ostatní části kůže.

Na trhu existuje celá řada drahých přípravků, které by vám měly pomoci těchto nevzhledných skvrn se zbavit.

Vyzkoušejte přírodní prostředky

Pokud chcete sáhnout k některému z přírodních prostředků, který vám pomůže skvrny odstranit, vyzkoušejte tyto:

Syrové bramborové plátky

Brambory jsou plné živin, včetně vitaminu B, které usnadňují obnovu kožních buněk, stejně jako niacinamid, který způsobuje zesvětlání kůže.

Chcete-li bojovat proti účinkům hyperpigmentace, aplikujte 3 – 4x denně plátky syrových brambor po dobu 10 minut. Pokud jsou plátky příliš suché, můžete je navlhčit lehce vodou.

Jemný jogurt

Jogurt obsahuje kyselinu mléčnou, jemnou, ale účinnou přírodní formu kyseliny hydroxylové, která zesvětluje a změkčuje pokožku. Chcete-li tento přírodní přípravek vyzkoušet, použijte plnotučný bílý jogurt přímo na tmavá místa pokožky, po dobu 20 minut.

Aloe vera

Obsahuje enzym, který pomáhá odstraňovat tmavé skvrny. Slizové polysacharidy obsažené v čistém lepivém gelu z aloe odstraní mrtvé kožní buňky a zlepšují regeneraci nových buněk.

Jablečný ocet

Jablečný ocet je mnohostranný přírodní pomocník pro jasnou, zářící kůži. Je zvláště užitečný pro léčbu tmavých skvrn. Použijte jej přímo na postižené oblasti pokožky – aplikujte pomocí bavlněné látky a to pravidelně, po dobu jednoho měsíce. Pokud bude vaše pokožka citlivá, můžete ocet zředit vodou.

Kurkuma

Kurkuma má silné protizánětlivé vlastnosti.

Čtěte:  Využití bílého octa (část 1.)