Babské radyKrásaPřírodní léčba

Přírodní způsoby, které vás zbaví hyperpigmentace

Stařecké skvrny, jaterní skvrny, skvrny po akné, to vše patří do hyperpigmentace. Je to neškodný, avšak neestetický vzhled naší kůže. Skvrny mají tmavší zbarvení než ostatní části kůže.

Na trhu existuje celá řada drahých přípravků, které by vám měly pomoci těchto nevzhledných skvrn se zbavit.

Vyzkoušejte přírodní prostředky

Pokud chcete sáhnout k některému z přírodních prostředků, který vám pomůže skvrny odstranit, vyzkoušejte tyto:

Syrové bramborové plátky

Brambory jsou plné živin, včetně vitaminu B, které usnadňují obnovu kožních buněk, stejně jako niacinamid, který způsobuje zesvětlání kůže.

Chcete-li bojovat proti účinkům hyperpigmentace, aplikujte 3 – 4x denně plátky syrových brambor po dobu 10 minut. Pokud jsou plátky příliš suché, můžete je navlhčit lehce vodou.

Jemný jogurt

Jogurt obsahuje kyselinu mléčnou, jemnou, ale účinnou přírodní formu kyseliny hydroxylové, která zesvětluje a změkčuje pokožku. Chcete-li tento přírodní přípravek vyzkoušet, použijte plnotučný bílý jogurt přímo na tmavá místa pokožky, po dobu 20 minut.

Aloe vera

Obsahuje enzym, který pomáhá odstraňovat tmavé skvrny. Slizové polysacharidy obsažené v čistém lepivém gelu z aloe odstraní mrtvé kožní buňky a zlepšují regeneraci nových buněk.

Jablečný ocet

Jablečný ocet je mnohostranný přírodní pomocník pro jasnou, zářící kůži. Je zvláště užitečný pro léčbu tmavých skvrn. Použijte jej přímo na postižené oblasti pokožky – aplikujte pomocí bavlněné látky a to pravidelně, po dobu jednoho měsíce. Pokud bude vaše pokožka citlivá, můžete ocet zředit vodou.

Kurkuma

Kurkuma má silné protizánětlivé vlastnosti.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button