Krása

Přírodní čistící přípravek na pleť – jednoduše a bez chemikálií!

Odstranění špíny a mastnoty z pleti je nezbytným krokem, pokud chcete, aby vaše pleť vypadala co nejlépe, a i aby se tak cítila. Když necháme špínu a mastnotu na obličeji, vytvoří se perfektní množící prostředí pro bakterie, které mohou způsobit pupínky a jiné kožní obtíže.

Produkty v obchodech jsou lehce dostupné, ale také jsou často plné chemikálií, které mohou vaši pokožku vysušit nebo podráždit. Nehledě na to, že většinou jsou tyto produkty na péči o pleť i velice drahé. Můžete ušetřit velké obnosy, když si vyrobíte vlastní netoxický čistící prostředek a odstraňovač makeupu. Nejlepší část na výrobě vlastního odstraňovače makeupu je, že si ho můžete zcela přizpůsobit vlastním potřebám, aby vyhovoval právě vaší pleti.

Domácí čistící přípravek na pleť

Než se vrhnete vůbec do výroby tohoto čistícího přípravku, určitě byste se rádi dozvěděli, jaký přínos pro vás budou mít jednotlivé ingredience a jak konkrétně pomohou vaší pleti.

Přínosy vilínu

Hlavní ingrediencí v tomto receptu je vilín (witch hazel). Vilín je přírodní stahující prostředek a má mnoho léčivých vlastností. Původní Američané již dávno rozpoznali léčivé vlastnosti této rostliny. Je to povrchové stahovadlo, které se vyrábí z kůry a listů stromu Hamamelis. Je to mnohoúčelový lék, který může zklidnit řadu kožních obtíží. Často je užíván na bodové ošetření akné, ale také zklidňuje suchou pleť, snižuje svědivost a zanícení, a je vysoce účinné v odstraňování olejů z pokožky. Je využíván jako antiseptický přípravek a může být aplikován přímo na pleť na léčbu akné, snížení opuchnutí očí, snížení viditelnosti křečových žil, nebo na uzamčení hydratace v pokožce.

Aloe Vera

Aloe vera má silné antibakteriální účinky a je známá jako zázračná rostlina, díky své schopnosti léčit rány, škrábance, suchou pleť, a popáleniny. Aloe vera je bohatá na vitamíny C a E a beta karoten, který jí dává silné proti stárnoucí účinky. Hydratuje pleť bez toho, aby í učinila mastnou.

Kadidlový esenciální olej

Kadidlový éterický olej je použit v tomto čistícím přípravku, aby pomohl snížit nedostatky pleti způsobené akné, viditelnost velkých pórů, a aby sloužil jako prevence proti vráskám a aby pozdvihl a zpevnil pokožku. Tento olej podporuje regeneraci zdravých kožních buněk a může pomoci snížit suchost pleti a zvrátit známky stárnutí.

Mandlový olej

Mandlový olej má lehkou konzistenci a je lehce vstřebán do pokožky. Je efektivní v jemném odstraňování nečistot hluboko z pórů a pupínků, a může také pomoci předejít akné, díky svému bohatému obsahu vitamínu A. Je jemný a bezpečný pro všechny typy pleti.

Potřeby:

 • Sklenice s víčkem
 • 2 polévkové lžíce čistého aloe vera gelu
 • 1 lžíce kastilského mýdla bez přidaných vůní
 • 1 čajová lžička mandlového oleje (nebo arganového, jojobového, či olivového oleje)
 • ½ hrnku vilínu
 • 8-12 kapek kadidlového esenciálního oleje
 • 8 kapek rozmarýnového esenciálního oleje (aby kosmetické tampony zůstaly svěží)
 • Organické bavlněné kosmetické tampony

Návod:

 1. Do sklenice přidejte vilín, aloe vera gel, kastilské mýdlo a mandlový olej.
 2. Zašroubujte víčko a dobře protřepte. Ujistěte se, že se všechny ingredience dobře promíchaly.
 3. Odstraňte víčko a přidejte esenciální oleje. Znovu našroubujte víčko a jemně promíchejte, aby se ingredience spojily.
 4. Sundejte víčko a vložte do sklenice kosmetické bavlněné tampony. Zmáčkněte, abyste se ujistili, že tampony nasají čistící roztok. Pokud se přípravek zdá příliš suchý, můžete přidat více vilínu.
 5. Použití je poté zcela jednoduché – stačí jemně otřít obličej a krk, abyste odstranily makeup, nečistoty, a mastnotu. Buďto opatrní v oblasti očního okolí, protože vilín může způsobit podráždění očí. Tento čistící přípraven je dost jemný na to, abyste ho mohli používat dvakrát denně, ráno i večer.

Další způsoby, jak přírodně odstranit makeup

Med

Med je velice terapeutický způsob, jak přírodně odstranit kosmetiku, zatímco ve stejnou chvíli i hydratujete pokožku. Má silné antibakteriální vlastnosti, které zabrání vzniku akné, a jeho enzymy pomohou odstranit mrtvé kožní buňky. Na odstranění makeupu aplikujte malé množství tepelně nezpracovaného medu na vlhkou žínku a rozetřete po obličeji za použití kruhovitých pohybů. Nechte med působit na pleť alespoň po dobu pěti minut, než ho opláchnete teplou vodou. Pokožku vysušte čistým ručníkem a aplikujte trochu kokosového oleje pro extra hydrataci.

Olivový olej

Olivový olej pomáhá odstranit nedokonalosti a zároveň hydratuje pleť. Jednoduše namočte kousek vaty v olivovém oleji a jemně otřete obličej. Následně obličej opláchněte teplou vodou a vysušte.

Zdroj

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button