Jídlo a receptyKrása

Pozitivní přínosy jogurtu pro naše vlasy

Jogurt může podpořit růst vlasů a to díky tomu, že obsahuje živiny, které jsou pro zdravý růst vlasů důležité. Kromě toho je to prostředek cenově dostupný, neobsahuje žádné chemické látky a velmi snadno jej zařadíme do pravidelné péče o naše vlasy. Je ideální volbou pro přípravu vlasových masek.

Jaké výhody nabízejí masky s jogurtem našim vlasům?

Kromě toho, že podporují růst vlasů (díky obsahu probiotických bakterií), dodávají jim přirozený lesk, pomáhají v boji proti suché pokožce vlasů a tím i proti výskytu lupů. Upravují rovnováhu bakterií, které se vyskytují na pokožce hlavy, Vzhledem k tomu, že udržují vlasy hydratované, brání jejich krepatění. Vyrovnávají pH pokožky hlavy tím, že regulují tvorbu kožního mazu.

Vlasové masky s obsahem jogurtu

Jogurt nemusíme pouze konzumovat, můžeme jej použít pro přípravu vlasových masek. Přinášíme inspiraci.

Jogurt a vejce

Vaječný žloutek obsahuje peptidy, ty podporují růst vlasů. Masku připravíme velmi snadno. Potřebujeme pouze 1 vejce a 2 lžíce bílého jogurtu. Obě suroviny smícháme. Vzniklou směs naneseme na vlasy, od kořínků ke konečkům, a necháme působit 20-30 minut. Masku používáme maximálně 2x v týdnu.

syrové vejce

Jogurt a banán

Banán obsahuje draslík, vitamíny a sacharidy. Tyto látky dodají vlasům výživu. Kromě toho zlepší zdraví pokožky hlavy, pomáhá v boji proti lupům a vlasům dodá přirozený lesk. Také brání třepení konečků a chrání přirozenou pružnost vlasů. Pro přípravu masky budeme potřebovat 1/2 zralého banánu, který rozmačkáme. Přidáme k němu 1 polévkovou lžíci jogurtu, 3 lžičky medu a 1 lžičku citronové šťávy. Vzniklou směs naneseme na vlasy a necháme působit půl hodiny. Masku můžeme aplikovat 2x v týdnu.

Jogurt a aloe vera

Aloe vera pomáhá v boji proti lupům. Kromě toho nabízí vlastnosti hydratační a pomáhá v boji proti vypadávání vlasů. Pro přípravu této masky budeme potřebovat 3 lžíce gelu z aloe vera, 2 lžíce jogurtu, 2 lžíce olivového oleje a 1 lžíci medu. Ze všech surovin připravíme kompaktní směs, kterou naneseme na vlasy a necháme působit 30 minut. Následně vlasy umyjeme šamponem a teplou vodou. Masku můžeme používat 2x týdně.

Jogurt a avokádo

Avokádo obsahuje některé důležité vitamíny (E, B5, A), antioxidanty, minerály a mastné kyseliny. Tyto látky dodají výživu pokožce hlavy i vlasům. Připravíme si jeden šálek jogurt, 1/2 rozmačkaného zralého avokáda, 2 lžíce olivového oleje a 1 lžíci medu. Všechny suroviny pečlivě smícháme, naneseme na vlasy od kořínků až ke konečkům a necháme působit 20 minut. Pokud máme suché vlasy, masku používáme 1x týdně, pro ostatní vlasy postačí 1x za 14 dnů.

Podpora růstu vlasů není záležitost krátkodobá, vyžaduje trpělivost, pravidelnost a pečlivost. Jen tak můžeme dosáhnout kýženého výsledku.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button