Kokosový olej je již dlouho na celém světě používán jako vlasový olej. Je to skvělý zdroj minerálů, tuků a vitaminů, které jsou pro naše vlasy velkým přínosem: nalezneme jej jakou součást celé řady kosmetických přípravků a to především díky svým hydratačním vlastnostem.

Jak používat kokosový olej pro silné a zdravé vlasy

Kokosový olej má pro naše vlasy celou řadu benefitů. Jak jej správně používat, abychom jej využili na maximum?

Poškozené vlasy

Tento typ oleje je bohatý na kyselinu laurovou, která může snadno proniknout do vlasové struktury. Můžeme jej využít před mytím nebo po mytí. Také si můžeme vyrobit vlastní sérum (kokosový olej, slunečnicový olej, extrakt z ovoce guava). Pomáhá obnovovat poškozené vlasy, dodá jim výživu, vyhladí je a přidá jim objem a lesk.

Vypadávání vlasů

Povařte šalvějové listy v kokosovém oleji a vzniklou směs aplikuje na pokožku hlavy, můžete tak zabránit vypadávání vlasů. Také můžete aplikovat směs kokosového oleje a limetkové vody.

Zachování vlhkosti

Kokosový olej má vynikající schopnost zadržovat vlhkost a to i ve vlasech. Použitím kokosového oleje můžete nahradit některé vlasové hydratační přípravky.

Suché nebo třepící se vlasy

Kokosový olej pomáhá zvlhčit vaše tenké a třepící se vlasy, aniž by způsobil další vysoušení. Vytvořte si směs mandlového a kokosového oleje, kterou vtírejte do vlasů.

Lupy

Silné antimykotické, antivirální a antimikrobiální vlastnosti kokosového oleje jsou ideální pro boj s lupy. Smíchejte jej s olejem sezamovým a aplikujte na pokožku hlavy.

Vlasový kondicionér

Před spaním naneste teplý kokosový olej do vlasů a nechte působit přes noc.

Čtěte:  Trpíte na akné, křehké nehty a vlasy, křeče a bolesti hlavy? Poradíme vám, co vám chybí