Přírodní léčbaZdraví

Potraviny, které obnovují alkalickou rovnováhu v našem těle

Většina z nás si uvědomuje, že strava ovlivňuje naše zdraví i to, jak se cítíme. Proteiny pomáhají budovat svaly, sacharidy dodají energii. Jen málo z nás si však uvědomuje, že výběr vhodné stravy ovlivňuje i jiné aspekty našeho zdraví, patří mezi ně vhodné pH v našem těle. Ne každý ví, že některé potraviny jsou kyselé a jiné zase zásadité. Jejich nepoměr může být jednou z příčin celé řady zdravotních obtíží.

O pH většina z nás slyšela ve škole, v hodinách chemie. Ne každý člověk však má v těle vyvážené pH. Moderní strava bývá často dosti kyselá, co se pH týká. V kombinaci se stresem, hektickým způsobem života a nedostatkem pohybu a spánku se pak objevují závažné zdravotní komplikace. Jak tedy udržet vhodné pH v našem těle? Postačí jen drobné změny.

Vhodná strava

Prvním krokem k nastolení vhodného pH v našem těle je konzumace vhodné stravy. Vyšší hladinu kyselin v těle podporují potraviny s obsahem cukru, masa, zpracované potraviny, kofein nebo alkohol. Nemusíte je ze svého jídelníčku úplně vyloučit, postačí omezit jejich konzumaci. Naopak jsou potraviny, které podporují alkalické (vhodné) prostředí. Tady jsou některé z nich.

Zelené druhy zeleniny

Kromě všech druhů listového salátu je to také zelí, kapusta, brokolice, růžičková kapusta, hrášek nebo řapíkatý celer. Jedná se o zeleninu, která obsahuje chlorofyl.

Nezelené druhy zeleniny

I nezelená zelenina podporuje zdravé pH v našem těle. Na talíři by se měly objevit pravidelně tyto druhy – ředkvičky, rajčata, cibule, olivy, sladké brambory, řepa nebo dýně.

Některé druhy ovoce

Kromě toho, že dodá našemu tělu vitamíny, minerály a vlákninu, podpoří zdravé pH. Mezi takové patří grapefruity, mango, citrony a limetky, třešně, jablka nebo ananas.

Zrna a luštěniny

Pro obnovu zásaditého prostředí v našem těle hraje důležitou roli pohanka. Můžeme jí nahradit pšenici. Další dobrou volbou jsou quinoa, ječmen, divoká rýže nebo klíčky.

Zdravé oleje

Do této skupiny se řadí olivový nebo kokosový olej. Nestačí jej však pouze přidávat do salátů.

Alkalické nápoje

Skvělou volbou je citronová voda. Možná si nyní někdo pomyslí, jak může kyselý citron podpořit alkalické prostředí. Citron, stejně jako další citrusové plody, je totiž zásaditý. Kromě toho tělu poskytne dostatek vitamínu C. Další možností je jablečný ocet přidaný do pramenité vody.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button